#deletefacebook: соцмережа збирала дані про двінки та SMS користувачів

5 Переглядів 2 хв. читання

З початком #deletefacebook користувачі почали видаляти свої профілі з Facebook, пише The Guardian. Спершу соцмережа пропонує користувачеві, який хоче видалити свій акаунт, лише деактивувати його. Таким чином профіль в соцмережі буде неактивним, але усі дані залишаться на серверах Facebook. Якщо ж користувач хоче повністю їх видалити, Facebook пропонує спершу завантажити архів з усіма даними профілю.

Розробник Ділан МакКей (Dylan McKay) звернув увагу на те, що було в архіві даних, які він завантажив з Facebook. Із здивуванням він знайшов дані про дзвінки матері його дівчини серед інформації, яку соцмережа зібрала про нього. Невдовзі про те ж почали писати й інші люди в Twitter.

Скріншот із записами про дзвінки, які знайшов Ділан МакКей

Редактор видання Ars Technica Шон Галлахер (Sean Gallagher) перевірив інформацію та виявив, що компанія зібрала дані про його дзвінки та SMS в 2015-2016 роках, коли він користувався смартфонами на Android.

В офіційній заяві Facebook пояснила, що збирала ці дані «для покращення системи рекомендацій».

«Найважливіше в додатках і сервісах, які допомагають вам встановлювати зв’язки – це зробити процес пошуку людей простішим. Тому коли ви входите в додаток месенджера або соцмережі з телефону вперше, це (отримання доступу до журналу викликів і SMS) звичайна практика, яка починається з завантаження контактів», – йдеться в коментарі компанії.

Facebook також зазначила, що в налаштуваннях додатка Messenger можна вимкнути збір цієї інформації. У разі, якщо користувач видалить профіль на Facebook, збір даних також буде припинений.

Власники iOS-пристроїв не знайшли записів дзвінків і повідомлень в файлах, завантажених з Facebook.

Нагадаємо, раніше видання The Guardian опублікувало розслідування, згідно з яким компанія Cambridge Analytica зібрала для виборчого штабу Дональда Трампа дані про мільйони профілів користувачів Facebook в США. Аналітична компанія використовувала отримані дані для створення системи, яка б могла спрямовувати окремих американських виборців на персоналізовану політичну рекламу. Витік торкнувся даних близько 50 мільйонів користувачів.

Згодом Facebook заблокувала сторінку компанії Cambridge Analytica, а також ще кілкьох пов’язаних сторінок. У Facebook підкреслюють, що компанія порушила політику платформи, збираючи дані користувачів без відома соцмережі.

Джерело: Media Sapiens

Поділитися