22 -річного мешканця Одеси впіймали на зламі екаунтів у соціальній мережі “Instagram”. Зловмисник розсилав фішингові повідомлення нібито від імені адміністрації соціальної мережі, де закликав перевірити свої логін на пароль на предмет компрометації.

Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Після введення даних користувач втрачав доступ до свого екаунту, натомість користувацькі права переходили зловмиснику. В подальшому він звертався до потерпілого з пропозицією повернення сторінки за винагороду.

Коли користувач переходив за посиланням, йому пропонувалося ввести свої користувацькі данні (логін та пароль до пошти, пов’язаної з акаунтом) для відновлення роботи. Після введення даних користувач втрачав доступ до своїх акаунтів, а права на їх користування переходили зловмиснику.

Кіберполіція спільно провела за місцем проживання правопорушника обшук. У його квартирі було вилучено комп’ютерну техніку та телефон, які використовувалися для вчинення правопорушення. Все вилучене наразі направлено до експертного центру для проведення відповідних експертиз.

Справу кваліфіковано за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України. Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації події за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України.

Після отримання результатів експертиз також буде вирішено питання щодо оголошення підозри мешканцю Одещини.

Аби вберегти свій екаунт від подібних випадків, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • ніколи не переходити за гіперпосиланням з листа електронної пошти або іншого сайту, акаунту, якщо Ви не чекаєте цього листа;
  • уважно перевіряти назву оригінального сайту (правильність його доменного імені), якщо вводите там свою конфіденційну інформацію;
  • використовувати лише поштові сервіси з двофакторною аутентифікацією;
  • використовувати надійні паролі та зберігайте їх у безпечному місці;
  • змінювати паролі при найменшому сумніві щодо їх компрометації.

До речі, припинено діяльність потужного хакерського угруповання – у дата-центрі під Одесою правоохоронці виявили майже 150 серверів із тисячами хакерських ресурсів.

Також у 2020 році межа між фейками і правдою ставатиме ще більш розмитою завдяки використанню нових технологій, а перед численними смарт-будинками та розумними містами постане ряд проблем кібербезпеки. Компанія ESET представила щорічний прогноз розвитку загроз на найближчі 12 місяців.

Зверніть увагу, компанія Adobe випустила оновлення безпеки для чотирьох своїх широко використовуваних продуктів – Adobe Acrobat і Reader, Photoshop CC, ColdFusion і Brackets.

Цікаво, що Microsoft опублікувала звіт про тенденції шкідливого ПЗ і кібербезпеки в 2019 році, в якому також розповіла про зростання активності фішингових атак.

Стало відомо, що на Дніпропетровщині Служба безпеки України блокувала діяльність хакерського угруповання, організованого спецслужбами РФ для проведення кібератак на українські державні органи.

Якщо Ви купуєте товари в Інтернеті і хочете бути в безпеці, важливо вивчити сайт перш, ніж робити замовлення, і задатися головним питанням. Наскільки добре налагоджений захист покупців? Як здійснюється обробка претензій і повернення грошових коштів? На ці запитанні спробуємо відповісти у цій статті.