Можливо, ви не знали, але якщо ви грали або граєте в Pokemon Go ( активних гравців налічується понад півмільйона), ви допомагали тренувати геопросторову модель на основі штучного інтелекту, яка має на меті скласти мапу світу.
У блозі компанії Niantic, розробника програмного забезпечення для популярної гри, пояснюється, як вона працює над «великою геопросторовою моделлю для досягнення просторового інтелекту» і намагається побудувати «систему візуального позиціонування», щоб зрозуміти світ навколо нас – і використовує дані з Pokemon Go.
Пояснюючи, Niantic каже, що так само, як дані з Інтернету навчають ШІ-моделі, ШІ-модель, яку вона будує, повинна розуміти тривимірні простори. Величезна кількість даних і фотографій тривимірних просторів доступна завдяки гравцям Pokemon Go, які переміщуються по всьому світу.
Niantic пояснює це так: Місцева картографічна модель зі штучним інтелектом може зрозуміти, що церква стоїть у певному місці, але вона, швидше за все, бачить лише фасад цієї локації і не може пояснити, як виглядає решта церкви. Завдяки даним гравців у Pokemon Go, які, ймовірно, обійшли багато церков і побували в місцях, куди не можуть дістатися автомобілі (і сфотографували ці місця), штучний інтелект тепер має гарне уявлення про те, як виглядає церква загалом.
Компанія також зазначила, що нещодавно випустила нову функцію для гри під назвою Pokémon Playground, яка дозволяє розмістити істоту в певному реальному місці, щоб інші могли її побачити. Це означає, що для розміщення персонажа та його подальшого перегляду зручно використовувати камеру, робити знімки з різних ракурсів та надсилати отримане зображення до Niantic.
За даними Niantic, наразі вона має 10 мільйонів відсканованих локацій по всьому світу, мільйон з яких активовані і доступні для використання в її VPS-сервісі. Компанія додала, що щотижня отримує близько 1 мільйона свіжих сканів, кожен з яких містить сотні зображень.
Niantic заявляє, що використовуватиме ці дані для таких цілей, як AR-окуляри, робототехніка, створення контенту та автономні системи. Таким чином, компанія не лише заробила гроші, продаючи гравцям внутрішньоігрові предмети, але й збирається заробляти на картах, які гравці допомагали створювати.