Європейська комісія оштрафувала виробника чипів на колосальні 242 мільйони євро. Згідно директиви ЄС, штраф був призначений в результаті того, що Qualcomm протягом тривалого періоду віддавала свої 3G-модеми за безцінь лише для того, щоб витіснити з ринку конкурентів.

“Модеми є ключовими компонентами мобільних пристроїв, завдяки яким вони можуть підключатися до Інтернету. Qualcomm продала ці чипи за ціною нижчою собівартості ключовим клієнтам з метою усунення свого головного конкурента. Така поведінка Qualcomm обмежила вибір, доступний для споживачів у секторі з величезним попитом і потенціалом для інноваційних технологій. Оскільки відповідно до антимонопольних правилами ЄС це незаконно, сьогодні ми оштрафували Qualcomm на 242 мільйони євро”, – сказала комісар ЄС, Маргрет Вестеджер.

У період з 2009 по 2011 рік частка Qualcomm 3G-модемів на світовому ринку становила близько 60%. Мало того, що 60% є великим числом, але це також приблизно в три рази більше, ніж частка ринку, якою володів найбільший конкурент Qualcomm в той час.

“Домінування на ринку, як таке, не є незаконним відповідно до антимонопольними правилами ЄС. Однак домінуючі компанії несуть особливу відповідальність за те, щоб не зловживати своїм лідируючим положенням, обмежуючи конкуренцію або на домашньому ринку, де вони домінують, або на окремих ринках”, – йдеться в прес-релізі Європейської комісії.

Здавалося б, величезний штраф в 242 млн євро, але для Qualcomm він не є катастрофічним
Хоча домінуюче становище на ринку не є незаконним, повідомляється, що Qualcomm використовувала “хижацьке встановлення цін” протягом цих 2009 і 2011 років. Зокрема, ЄС зазначає, що компанія продавала модеми як Huawei, так і ZTE нижче собівартості, щоб поглинути ще більшу частку ринку і продавати свої чипи за цінами, які її конкуренти просто не могли собі дозволити.

Штраф у розмірі 242 мільйонів євро – це, звичайно, багато, але в порівнянні з річним обігом Qualcomm в 2018 році він становить лише 1,27%.

До речі, в плагіні Ad Inserter для WordPress, встановленому на більш ніж 200 000 сайтів, знайшли уразливість, яка дозволяє зловмисникові віддалено виконати PHP-код. Уразливість зачіпає всі web-сайти на WordPress з встановленою версією Ad Inserter 2.4.21 або нижче.

Також фахівці Check Point виявили новий вид шкідливого ПЗ для Android, який встиг заразити більше 25 млн пристроїв.

Стало відомо, що Facebook вбудовує приховані коди в фотографії, завантажені користувачами на сайт. Компанія може відстежувати пов’язану з ними активність і використовувати ці дані для таргетованої реклами.

Окрім цього, дослідник із безпеки Лаксман Мутія (Laxman Muthiyah) повідомив про критичну уразливість в мобільному додатку Instagram. Експлуатація уразливості дозволяла скинути пароль для всіх облікових записів Instagram і отримати повний контроль над ними.

Зверніть увагу, співробітники Служби безпеки України спільно з партнерами із США припинили діяльність потужного хакерського угруповання. Відео замаскованого центру дивіться тут.

Google оголосила про триразове збільшення розміру максимальних сум, виплачуваних у рамках програми винагороди за знайдені уразливості в браузері Chrome і його компонентах.