Фішингову атаку з розсилкою повідомлень на електронні скриньки органів державної влади знову зафіксували фахівці з кібербезпеки. Так, CERT-UA отримала повідомлення про розсилку фішингових листів, що повторює атаку від 19 січня 2021 року.

Як відомо, листи відправлялися, начебто, від імені Адміністрації Держспецзв’язку з поштової скриньки [email protected] та містили в собі вкладення зі шкідливим програмним забезпеченням.

Російські хакери знову розсилають фішингові листи державним установам України

Фахівці наголошують, що поштової скриньки [email protected] в Держспецзв’язку не існує, як і “департаменту перевірок”. Наразі фішингові листи знову надсилаються з ІР-адреси 212.44.151[.]60, яка знаходиться в Російській Федерації.

Команда CERT-UA у разі виявлення зазначених листів ТЕРМІНОВО повідомляти на пошту [email protected].

Індикатори компрометації:

Email: [email protected]

IP: 212.44.151[.]60

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Топ-7 альтернативних месенджерів на заміну WhatsApp

Як перевірити швидкість з’єднання на Вашому комп’ютері? ІНСТРУКЦІЯ

Обережно, фальшивка! Популярні схеми шахрайства з вакциною від COVID-19

Як перейти на приватну пошукову систему DuckDuckGo? – ІНСТРУКЦІЯ

Як позбутися WhatsApp на Android та iOS? – ІНСТРУКЦІЯ

Як анонімно користуватися Signal або Telegram? ПОРАДИ

Нагадаємо, сінгапурська технологічна компанія Smart Media4U Technology заявила про виправлення уразливостей у додатку SHAREit, які могли дозволити зловмисникам віддалено виконувати довільний код на пристроях користувачів. Помилки безпеки впливають на додаток компанії SHAREit для Android, додаток, який завантажили понад 1 мільярд разів.

Дослідники з компанії Red Canary знайшли нову шкідливу програму, розроблену для атак на комп’ютери Apple MacВін отримав назву Silver Sparrow і вже встиг заразити приблизно 30 тис. пристроїв у 153 країнах світу, включаючи США, Великобританію, Канаду, Францію і Німеччину.

Також фахівці у галузі кібербезпеки виявили новий метод атаки, що дозволяє зловмисникам “обдурити” термінал для оплати (POS-термінал) і змусити його думати, що безконтактна картка Mastercard насправді є картою Visa.

Як стало відомо, минулими вихідними стався витік діалогів деяких користувачів Clubhouse. Компанія запевнила, що заблокувала хакера і вживає додаткових заходів безпеки, але розраховувати на приватність і захищеність розмов в соцмережі не варто, попередили експерти.

До речі, нещодавно виявлена ​​фішингова кампанія відзначилася цікавим підходом до крадіжки облікових даних жертви: зловмисники використовують API популярного месенджера Telegram для створення шкідливих доменів.