Роскомнадзор заявив, що YouTube “сприяє поширенню неправдивого контенту”.

Російський регулятор зв’язку Роскомнадзор пригрозив оштрафувати Google за невиконання наказів країни щодо видалення деяких «незаконних» відео на YouTube. У своєму дописі в Telegram Роскомнадзор попереджає, що може оштрафувати технологічну компанію на суму до 8 мільйонів рублів (близько 94 675 доларів США), а в разі повторного порушення розмір штрафу може бути збільшено до 20% річного доходу Google.

Роскомнадзор стверджує, що YouTube «сприяє поширенню неправдивого контенту» про те, що він називає «спеціальною військовою операцією» Росії в Україні, і звинувачує платформу в «дискредитації» російської армії. У повідомленні також сказано, що YouTube розміщує «екстремістський» контент «із закликами до насильницьких дій проти російських військовослужбовців».

Не зовсім зрозуміло, на які відео посилається Роскомнадзор, але, ймовірно, це пов’язано зі скаргою регулятора зв’язку на початку цього місяця. 18 березня Роскомнадзор зажадав від YouTube видалити рекламу, яка, за його словами, сприяє знищенню російської та білоруської залізниць. «Дії адміністрації YouTube носять терористичний характер і загрожують життю та здоров’ю громадян Росії», – йдеться у прес-релізі . «Роскомнадзор категорично виступає проти таких рекламних кампаній і вимагає якнайшвидшого припинення трансляції антиросійських роликів від Google.

YouTube уже вжив ряд заходів проти Росії після вторгнення країни в Україну. Платформа скоригувала свою політику, щоб демонетизувати канали, що належать RT та іншим російським державним ЗМІ, і заборонила доступ до відео, опублікованих цими каналами. Згідно з повідомленням Bloomberg , YouTube призупинив військовий обліковий запис Росії після того, як минулого тижня вона опублікувала два відео (які пізніше були видалені), в яких війну в Україні називали «визвольною місією». Bloomberg заявляє, що також заборонено канал YouTube, пов’язаний з Міністерством оборони Росії.

Facebook та Instagram вжили подібних дій, щоб позначити ЗМІ, якими керує російський уряд. Обидві соціальні мережі почали дозволяти користувачам у певних країнах закликати до насильства проти російських солдатів, і ця політика змусила Росію взагалі заборонити обидва сайти за «екстремістську діяльність».

Чи відреагувала Google на погрози Роскомнадзору, наразі невідомо.