Самодіагностика смартфона може бути корисною для виявлення проблем з пристроєм та вирішення їх на ранніх етапах. Адже поки наш смартфон добре працює, ми не звертаємо на нього уваги. Але коли він ламається, то ми одразу починаємо його реанімувати, качаємо додатки, очищуємо кеш тощо.
Набагато простіше було б запобігти проблемі, ніж вирішувати. Для цього достатньо лише зрідка запускати прості програми для діагностики, які допоможуть вам дізнатися про неполадки з телефоном задовго до поломки. Перш, ніж нести телефон у сервісний центр, ви можете з’ясувати, що відбувається з вашим телефоном.
Ось кілька програм, які можуть допомогти вам у цьому:
CPU-Z
Android-версія популярного інструменту перевірки процесора для PC. Ця програма дозволяє отримати докладну інформацію про процесор, оперативну пам’ять, датчики, батарею та інші характеристики вашого смартфона.
Функції:
- Відображає детальну інформацію про апаратне забезпечення вашого смартфона: процесор, пам’ять, акумулятор, датчики та багато іншого.
- Дозволяє відстежувати температуру процесора та акумулятора.
- Проводить тести продуктивності.
AIDA64
Утиліта інформації про обладнання та програмне забезпечення для пристроїв на базі Android. Ще один потужний інструмент для моніторингу апаратного забезпечення.
Функції:
- Відображає інформацію про дисплей, камеру, мережу, підключені пристрої та багато іншого.
- Проводить тести на стрес процесора та акумулятора.
Завантажень: 10 млн+
Geekbench
Розроблений з нуля для міжплатформних порівнянь, Geekbench дозволяє порівнювати продуктивність системи різних пристроїв, операційних систем і архітектур процесорів. Geekbench підтримує Android, iOS, macOS, Windows і Linux.
Функції:
- Популярний бенчмарк для тестування продуктивності вашого смартфона.
- Оцінює потужність процесора та графічного процесора.
- Порівнює ваш смартфон з іншими моделями.
Завантажень: 500 тис+
GSam Battery Monitor
Це додаток, який допомагає вам зрозуміти, як використовується батарея вашого смартфона, ідентифікувати додатки, які споживають багато заряду батареї та дозволяє вам вжити заходів для підвищення її тривалості.
Функції:
- Дозволяє відстежувати стан акумулятора вашого смартфона.
- Відображає рівень заряду, ємність, температуру та час автономної роботи.
- Виявляє проблеми з акумулятором.
Завантажень: 1 млн+
3C All-in-One Toolbox
Це потужний інструмент, який дозволяє керувати різними аспектами вашого Android-пристрою, такими як CPU, пам’ять, батарея, мережа та багато іншого.
Функції:
3C All-in-One Toolbox поєднує багато функцій в одному гігантському наборі інструментів із сучасним і простим у використанні інтерфейсом. Кожен інструмент, який вам потрібен для моніторингу, контролю та точного налаштування всіх ваших пристроїв Android.
Завантажень: 1 млн+
Phone Doctor Plus
Ця програма має вбудований набір інструментів для тестування та діагностики різних компонентів смартфона, включаючи дисплей, звук, камеру, датчики, Wi-Fi, Bluetooth тощо.
Телефон Доктор, компактний і ефективний мобільний додаток для тестування.
Щоб переконатися, що все працює правильно. Перевірте свій телефон Android за кілька хвилин за допомогою Телефон Доктор. Ви також зможете дізнатися багато речей про свій телефон Android. Все про програмне та апаратне забезпечення пояснюється крок за кроком.
Завантажень: 500 тис+
Accubattery
Це додаток, спеціалізований на діагностиці батареї, він надає інформацію про здоров’я батареї та споживання заряду різними додатками.
Функції:
- Сигнал заряду, щоб не забути відключити зарядний пристрій.
- Моніторте, скільки енергії використовує ваш пристрій.
- Знайте, як довго ви зможете використовувати ваш пристрій в активному чи режимі очікування.
- З’ясовуйте, скільки енергіїї використовує кожен із додатків.
- Перевіряйте, як часто ваш пристрій прокидається з глибокого сну.
Завантажень: 10 млн+
До речі, операційна система для мобільних пристроїв Android є найбільш поширеною і серед користувачів смартфонів та планшетів в Україні.
Так, за даними ресурсу Statcounter, 75.17% українців, які користуються Інтернетом, використовують смартфони та планшети на базі операційної системи Android.
На другому місці знаходиться iOS (21.63%). На третьому місці – пристрої на базі Windows (0.96%), тобто Windows Phone та Windows RT.