Facebook виявилася в досить неприємній ситуації через штучний інтелект своєї соціальної мережі. Про це пише The New York Times.

Відео, яке демонструє сутичку чорношкірих, білих жителів і поліцейських, було розміщено на офіційному екаунті британського видання Daily Mail, причому поруч з роликом користувачі розгледіли повідомлення з питанням про те, чи готові вони продовжити перегляд сюжету “про приматів”, в той час як ніякого відношення до мавп це відео не мало.

Представник компанії Facebook Дені Левер вже публічно вибачився, заявивши, що ці образливі коментарі від штучного інтелекту неприпустимі, проте система розпізнавання все ще не ідеальна.

Випадки, подібні нинішньому, траплялися і раніше. Наприклад, в 2015 році сервіс Google Фото позначив кілька знімків з темношкірими людьми як зображення “горили”, за що Google довелося приносити вибачення. Тоді ж було оголошено, що компанія буде працювати над негайним усуненням проблеми. Більш ніж через два роки було встановлено, що Google вирішила питання шляхом цензурування слова “горила” в пошукових запитах, а також часткового блокуванням слів “шимпанзе” і “мавпа”.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Чому три випадкових слова – це найкращий пароль? ІНСТРУКЦІЯ

Як не стати жертвою програм-вимагачів? ПОРАДИ

Якими будуть нові смартфони Galaxy Z Fold 3 та Z Flip 3? ОГЛЯД

Як уникнути шахрайських схем із використанням deepfake-відео? ПОРАДИ

Навіщо інші антивіруси, якщо у Вас є Windows Defender? ПОРАДИ

Як налаштувати режим “Не турбувати” на телефонах Samsung Galaxy? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, ізраїльський виробник рішень для верифікації та забезпечення прозорості в мобільних та online-екосистемах GeoEdge повідомив про виявлення першої у світі кібератаки на домашні IoT-пристрої з використанням шкідливої реклами.

Також баг на офіційному сайті виробника автомобілів Ford Motor відкривав конфіденційні дані, доступ до яких міг отримати будь-який хакер. Серед інформації були бази даних клієнтів, відомості про співробітників тощо.

Окрім цього, американська трубопровідна компанія Colonial Pipeline виплатила 4,4 мільйона доларів хакерам, які викрали особисті дані майже 6 тисячам нинішніх та колишніх працівників компанії. Colonial Pipeline була вимушена сплатити викуп через ймовірність загрози газової кризи.

І майже анекдотична ситуація трапилася із розробником шкідливих програм, який розпочав їх тестування у своїй системі, щоб випробувати нові функції, а згодом дані потрапили на розвідувальну платформу хакерів. Мова йде про розробника Raccoon – трояна-викрадача інформації, який може збирати дані з десятків програм.