Apple випустила оновлення iOS 13.1 та iPadOS раніше, ніж планувала. Це повинно виправити деякі помилки, знайдені у досить “сирій” версії iOS 13.0. Але компанія вже попереджає клієнтів про ще одну помилку, яку вона ще не виправила.

Apple каже, що сторонні клавіатури, встановлені на iOS 13 та iPadOS, можуть отримати “повний доступ”, навіть якщо Ви цього не дозволяли їм. Клавіатури з повним доступом до даних можуть надсилати дані в Інтернет, і це потенційно може включати все, що Ви вводите, пише TheVerge.

Apple планує виправити помилку “незабаром” у майбутньому оновленні програмного забезпечення. iOS 13.2 вже знаходиться на стадії  бета-тестування, тому, ймовірно, патч буде включений у реліз, як тільки ця версія буде готова для всіх моделей iPhone.

Популярні сторонні клавіатури включають Gboard Google,  Microsoft SwiftKey та Grammarly. Якщо Ви використовуєте одну з них, цілком ймовірно, що Ви їм вже надали повний доступ, оскільки ці клавіатури часто вимагають надання додаткових функцій. Якщо це так, не варто про турбуватися. Але якщо Ви навмисно уникаєте надання повного доступу, Ви можете тимчасово видалити сторонні клавіатури.

Не встановлюйте з самого початку альтернативні клавіатури, яким Ви не довіряєте. Головне, Apple заважає стороннім розробникам записувати Ваші паролі, завжди перемикаючись на клавіатуру iOS за замовчуванням у полях паролів, навіть якщо Ви використовуєте щось на зразок Gboard для всього іншого.

Завдяки iOS 13 та iPadOS Apple зробила ще один крок в інтеграції сторонніх клавіатур, остаточно додавши swipe-метод швидкого вводу тексту. Компанія закликає скористатися цією функцією QuickPath.

Ви можете перевірити, чи встановлені сторонні клавіатури, перейшовши в Налаштування -> Загальні -> Клавіатура -> Клавіатури -> Редагувати.

Нагадаємо, Google Play видалив два шкідливих додатки, які користувачі встигли завантажити їх як мінімум 1,5 мільйона разів. В описі популярних додатків Sun Pro Beauty Camera і Funny Sweet Beauty йдеться, що вони призначені для обробки фотографій. Однак виявилося, що у них є “незадекларовані” можливості. Додатки чомусь просять дозвіл на запис аудіо, і, що набагато гірше, на весь екран розгортають рекламу.

Також протягом останніх років Facebook працювала над розробкою окулярів доповненої реальності у своїх лабораторіях Facebook Reality в Редмонді, штат Вашингтон. Однак труднощі, які виникли під час розвитку проекту, змусили компанію шукати допомоги від фірм-виробників.

Окрім цього, Apple щойно випустила iOS 13, яка вже доступна для завантаження онлайн для користувачів iPhone. Якщо Вам не вдалося встановити довгоочікуване оновлення iOS з певних причини, дізнайтесь, як це виправити.

За словами дослідника з безпеки, відомого під псевдонімом @iBSparkes, йому вдалося зламати новеньку модель iPhone на базі процесора A13.

18-річний мешканець Івано-Франківської області поширював шкідливе програмне забезпечення для віддаленого керування ураженим комп’ютером. Відтак він отримував повний доступ до комп’ютера, включаючи конфіденційну інформацію користувача, логіни та паролі до усіх його облікових записів, а також онлайн-банкінгу.