Навіть правоохоронні органи втратять можливість прослуховувати мобільні пристрої злочинців із запуском технологій 5G, вважає глава європейського поліцейського агентства Європол Катрін Де Болль (Catherine De Bolle).

Де Болль звернулася до лідерів ЄС з проханням збільшити фінансування і розширити повноваження для боротьби з технічно підкованими злочинцями, оскільки поки країни-члени Євросоюзу не володіють технічними засобами, здатними заповнити прогалини, пов’язані з переходом від 4G до 5G, повідомляє інформагентство Reuters.

Зараз правоохоронні органи можуть прослуховувати і відстежувати злочинців за допомогою пристроїв мобільного зв’язку в мережі 4G, проте з переходом на стандарт нового покоління така можливість зникне. За словами де Болль, європейські правоохоронні відомства занадто пізно були залучені до переговорів техкомпаній і законодавців про перехід на 5G, і тепер потрібно шукати інші методи для мінімізації збитку для поліції, яка залишиться без можливостей спостереження.

“Найбільший ризик полягає в тому, що у нас недостатньо інформації про технічні розробки, а ми повинні бути на крок попереду. Нам потрібно розуміти, що відбувається і реагувати відповідно”, – зазначила Де Болль.

До речі, в плагіні Ad Inserter для WordPress, встановленому на більш ніж 200 000 сайтів, знайшли уразливість, яка дозволяє зловмисникові віддалено виконати PHP-код. Уразливість зачіпає всі web-сайти на WordPress з встановленою версією Ad Inserter 2.4.21 або нижче.

Також компанія Vivo впроваджує нову унікальну технологію для своїх смартфонів, що отримала назву “Dual Wi-Fi Acceleration”. Вона дозволяє підключатися до двох Wi-Fi одночасно для більш стабільного з’єднання.

Стало відомо, що Facebook вбудовує приховані коди в фотографії, завантажені користувачами на сайт. Компанія може відстежувати пов’язану з ними активність і використовувати ці дані для таргетованої реклами.

Окрім цього, дослідник із безпеки Лаксман Мутія (Laxman Muthiyah) повідомив про критичну уразливість в мобільному додатку Instagram. Експлуатація уразливості дозволяла скинути пароль для всіх облікових записів Instagram і отримати повний контроль над ними.

Зверніть увагу, співробітники Служби безпеки України спільно з партнерами із США припинили діяльність потужного хакерського угруповання. Відео замаскованого центру дивіться тут.

Google оголосила про триразове збільшення розміру максимальних сум, виплачуваних у рамках програми винагороди за знайдені уразливості в браузері Chrome і його компонентах.

Хакерське угрупування StrongPity використовує шкідливі версії WinRAR і Winbox з метою встановлення шпигунського ПЗ.