Рекламні агенції, що надавали послуги з розміщення реклами, в тому числі на сайтах онлайн-кінотеатрів, своєю діяльністю забезпечували функціонування ресурсів з піратським контентом.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби Департаменту кіберполіції Національної поліції України.
Кіберполіція виявила створення та функціонування на території України ряду онлайн-кінотеатрів. Веб-сайти надавали користувачам доступ до бібліотеки фільмів та серіалів, без відповідних дозвільних документів правовласників. Тим самим порушували їх авторські та суміжні права й завдали значної матеріальної шкоди.
Основою прибутків таких онлайн-кінотеатрів була розміщена на цих ресурсах реклама. Зокрема на сайтах зазначених онлайн-кінотеатрів розміщувалися посилання на рекламні агенції, що надавали відповідні послуги з розміщення реклами на веб-ресурсах. Крім цього, виявлена й сама реклама відомих світових брендів. Таким чином агенції фінансували протиправну діяльність онлайн-кінотеатрів.
Правоохоронці встановили, що офіси рекламних агенцій розташовувалися у центрі Києва зі штатом близько 50 осіб. Працівники займаються розміщенням реклами на піратських ресурсах та перерахуванням грошей на електронні гаманці адміністраторів онлайн-кінотеатрів.
Розміщення реклами на веб-сайтах та її оплата здійснювалася за допомогою платформи нативної реклами, яка є міжнародною та входить в трійку світових лідерів на ринку за охопленням аудиторії. Оплата за рекламу надходила на електронні гаманці публікаторів із різних платіжних систем.
Наразі кіберполіція провела обшуки в офісах рекламних кампаній. Виявлено та вилучено серверне обладнання, комп’ютерну техніку, документацію, чорнові записи, що свідчать про причетність до кримінального правопорушення. А також грошові кошти, які, ймовірно, отримані від заняття незаконною діяльностю.
Крім того, встановлено, що вказані компанії здійснювали розміщення реклами онлайн-казино на сторінках кінотеатрів, чим підтримували діяльність забороненого в Україні грального бізнесу.
Триває розслідування кримінального провадження за ч.3 ст. 176 (Порушення авторського права і суміжних прав) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Як зазначають у кіберполіції, Україна потрапила до списку країн, які порушують права інтелектуальної власності та завдають цим шкоду економічним інтересам правовласникам. Тому кіберполіція докладає максимум зусиль, аби мінімізувати використання піратського контенту на території держави.
Нагадуємо, офіційний додаток Firefox Private Network VPN для Android вже доступний для завантаження в Google Play, хоча сам VPN-сервіс знаходиться в статусі закритого бета-тестування.
Також двоє 31-річних мешканців Харківщини за допомогою активного сканування сайту на вразливість із використанням спеціалізованого програмного забезпечення та засобів анонімізації здійснювали несанкціоновані втручання в роботу сайтів конкурентів та отримували доступ баз даних.
Зверніть увагу, кільця з NFC-чипом стали доступними для власників карток Visa, випущених державним “Ощадбанком”. Клієнти банку отримали можливість користувтаися технологічною новинкою, за яку доведеться викласти 3,5 тисячі гривень.
До речі, за допомогою TensorFlow.js можна в режимі реального часу “стерти” людини в кадрі, при цьому вся навколишня його обстановка залишається колишньою.
Окрім цього, Google надає користувачам можливість синхронізувати паролі при авторизації в облікового запису, проте в майбутньому в браузері Chrome можуть з’явитися додаткові налаштування контролю, які дозволять користувачам вибирати, які паролі і де потрібно зберігати – локально на пристрої, в хмарі або в обліковому записі Google.