У Росії можуть заблокувати Facebook до кінця 2018 року

3 Переглядів 2 хв. читання

Соцмережу Facebook можуть заблокувати у Росії ще в 2018 році. Про це заявив голова Роскомнагляду Олександр Жаров, пише DW Россия.

Чиновник перерахував пункти, які “повинні бути виконані” компанією до кінця 2018 року, а саме: локалізація баз даних російських громадян на території РФ, видалення забороненої інформації та “дотримання інших законів”.

“Якщо нічого з цього або частина з цього не буде виконано, або російська держава не буде поінформована про намір провести такі дії, то, очевидно, постане питання про блокування”, – заявив Жаров.

Він також повідомив, що регулярно зустрічається з представниками Facebook, і що в лютому 2018 року на чергових переговорах він ще раз підтвердив позицію відомства.

Очільник Роскомнагляду також поставив під сумнів роботу на території Росії сервісів Amazon і Google, IP-адреси яких відомство почало закривати в зв’язку зі спробою заблокувати роботу месенджера Telegram на території Росії.

У рамках обмеження доступу до Telegram відомством було заблоковано понад 15 мільйонів IP-адрес, через які жителі Росії могли користуватися месенджером. Зокрема, був закритий доступ майже до половини IP-адрес сервісу Amazon. При цьому засновник і власник компанії, що володіє Telegram, Павло Дуров, на своїй сторінці в Instagram заявив, що сервіс “залишається доступним для більшості жителів Росії”.

Разом з цим близько 60 російських компаній звернулися за юридичною допомогою до правозахисної групи “Агора” через масове блокування Роскомнаглядом IP-адрес, у результаті дій якого багато сайтів та інші інтернет-сервіси виявилися недоступні та принесло компаніям суттєві матеріальні збитки

Поділитися