Користувач із порталу Reddit під ніком ntelas46 розповів, що виявив можливість переглядати зображення з підекранної камери оптичного сканера відбитків пальців свого смартфона Xiaomi Mi 9T.
Користувач зміг знайти доступ до дуже розпливчастого зображення (0.5 Mpx, 3 fps) з мінікамери в прихованих системних налаштуваннях смартфона, зайшовши всередину додатка для сканера відбитків пальців. Як доказ користувач розмістив на форумі відео, що показує меню прихованих налаштувань.
A Redditor found a hidden activity on a Xiaomi phone that lets you see the raw feed from Goodix's optical under-display fingerprint scanner.https://t.co/RKpjDTdgzG
OEMs really shouldn't be leaving these debug apps in production builds… pic.twitter.com/fnEpvPZtol
— Mishaal Rahman (@MishaalRahman) August 10, 2020
Експерти порталу XDA Developers пояснили, що це справді уразливість в прошивці цього смартфона, яку виробник повинен заблокувати, так як у цього додатка не повинно бути доступу до камери. Недолік не пов’язаний з безпекою самого сканера відбитка, проблема прихована в прошивці пристрою.
На цей момент Xiaomi ніяк не відреагувала на виявлену уразливість, немає ніякої інформації про наявність цієї уразливості в інших смартфонах Xiaomi і про можливість виправлення недоліку найближчим часом.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як змінити пароль у Facebook? ІНСТРУКЦІЯ
Що робити, щоб унеможливити відслідковування Вашого телефону? Поради
Як вимкнути геолокацію на усіх знімках, якими Ви ділитеся зі свого iPhone?
“Додайте гучності!” Вісім способів покращити звук на Вашому смартфоні
Як захистити дані на смартфоні, якщо Ви його втратите? ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, через американські санкції компанія Huawei буде змушена повністю припинити виробництво смартфонів, побудованих на базі процесорів власного виробництва з лінійки HiSilicon Kirin. Пов’язано це з тим, що тайванський виробник чипсетів TSMC не зможе використовувати американське обладнання для виготовлення продукції цього бренду, так як влада США заборонила це робити з 16 вересня 2020 року.
Також на конференції з інформаційної безпеки Black Hat 2020 фахівець Patrick Wardle з компанії Jamf розповів про низку експлойтів, що дозволяє обійти захист Microsoft від шкідливих макросів для зараження пристроїв під управлінням macOS. Уразливості представляють собою так звані zero-click, тобто, для їх експлуатації участь жертви не потрібна. Вони дозволяють зловмисникам доставляти шкідливе ПЗ користувачам macOS за допомогою документа Microsoft Office з макросами.
Окрім цього, використовуючи KrØØk, зловмисники можуть перехоплювати та розшифровувати конфіденційні дані жертв. Це можливо завдяки тому, що дані бездротової мережі шифруються за допомогою парного сеансового ключа WPA2, що складається з нулів, замість належного сеансового ключа. Для перехоплення даних кіберзлочинцям не потрібно знати навіть пароль від Wi-Fi, а достатньо знаходитися в межах сигналу Wi-Fi.
Зауважте, що шахраї навчилися красти інформацію через підробку Saved Messages у Telegram. Цим чатом люди користуються як листуванням з самим собою, і можуть зберігати там важливі і конфіденційні відомості.
До речі, шкідливі розширення були виявлені у Chrome Web Store під час вивчення декількох підроблених блокувальників реклами, що розповсюджувалися через магазин розширень. Фахівці виявили 295 шкідливих розширень, завантажених з магазину понад 80 млн разів.