Найнебезпечніші електронні пристрої у будинку з точки зору легкості зламу назвали експерти з мережевої безпеки з Securing SAM Ltd. За словами фахівцем, за статистикою в Європі кожен будинок має 14 пристроїв, які підключені до Інтернету, а в США таких гаджетів нарахували 17 одиниць.

Про це пише Сегодня.ua.

Небезпека в тому, що отримавши до цих пристроїв віддалений доступ, зловмисники можуть використовувати їх для своїх брудних “цілей”: викрасти особисті конфіденційні дані користувачів і використовувати їх для шантажу або незаконного збагачення. Співробітники Securing SAM Ltd провели дослідження, в ході якого з’ясували, які типи пристроїв піддаються найелементарнішому зламу і несуть небезпеку для своїх власників..

До переліку пристроїв з найбільшим ризиком увійшли всі гаджети, які мають підключення до всесвітньої мережі: смартфони, телевізори, охоронні камери і навіть кухонні прилади. Користувачі, зазвичай, намагаються купувати найдешевшу техніку від маловідомих фірм, чим мимоволі піддають себе ризику, не переймаючись щодо захисту пристрою від зламу.

На думку експертів, найслабше захищеною від хакерів технікою є IP-камери – вони становлять 47% уразливих пристроїв. Проблема також в тому, що дешеві камери мають вкрай слабку систему захисту, і отримавши доступ до однієї камери, зловмисники отримають доступ до всіх подібних пристроїв в цій ціновій категорії.

Тоді як камери відеоспостереження становлять майже половину вразливих пристроїв, інша електроніка зі слабким захистом виявляється не менш небезпечною.

ТОП-5 небезпечних пристроїв в будинку:

  • iP-камери відеоспостереження;
  • Пристрої зберігання даних;
  • Принтери;
  • iP-телефони;
  • Телевізори.

За словами голови Securing Sam Сівана Раушера, багато людей думають, що їх телевізори та інша побутова техніка не може зацікавити хакерів. Однак, мало хто звертає увагу, що через них можна отримати доступ до особистих даних користувача, які можуть використовуватися в найрізноманітніших цілях. Як мінімум, зловмисники можуть просто продати особисті дані звичайних користувачів – на такий товар покупець знайдеться завжди, особливо якщо людина працює в будь-якій компанії і займає важливу посаду.

Нагадаємо, кілька днів тому з офіційного екаунту технічної підтримки Samsung у Twitter надійшло повідомлення щодо обов’язкової ручної антивірусної перевірки телевізорів, підключених до Wi-Fi мережі.

Також засновник компанії Nitro-Team і фахівець з кібербезпеки з Казахстану Батиржан Тютеєв запустив Telegram-бота, за допомогою якого користувач може перевірити, чи витікали паролі від його електронної пошти до будь-яких баз. За даними творця бота, за годину ним встигли скористатися 10 тисяч осіб.

Окрім цього, працівники кіберполіції викрили двох 33-річних чоловіків, причетних до викрадення майже 420 тисяч гривень з рахунку одного з мешканці Київщини. Знаючи про вразливості онлайн-ресурсу потерпілого, зловмисник використав їх для викрадення коштів.