Працівники кіберполіції викрили двох 33-річних чоловіків, причетних до викрадення майже 420 тисяч гривень з рахунку одного з мешканці Київщини. Ще на початку року до правоохоронців надійшла заява про списання коштів з рахунку, за даним фактом слідчі  розпочали кримінальне провадження.

Про це йдеться у повідомленні Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Один із зловмисників проживав у місті Вінниця, де на договірних засадах надавав платні послуги із налаштування та підтримки інтернет-ресурсів. Знаючи про вразливості онлайн-ресурсу потерпілого, зловмисник використав їх для викрадення коштів.

Він заблокував роботу ресурсу та доступ до нього власнику. Після цього – перерахував на підконтрольні електронні гаманці усі кошти власника, що зберігалися на картці, що була підв’язаною до цього ресурсу.

Далі коштами розпоряджався другий учасник злочинної групи, який на той час перебував у Тернопільській області. Він провів ряд операцій з різними електронними гаманцями для перенаправлення коштів. Зрештою, обготівкував їх з криптовалюти.

Працівники кіберполіції провели у правопорушників одночасно шість санкціонованих обшуків. За їх результатами вилучено комп’ютерну техніку, додаткові носії інформації, чорнові записи та мобільні телефони, до яких було прикріплено екаунти платіжних систем для виводу грошових коштів.

Провадження кваліфіковано за ч. 1 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України. Після проведення усіх експертиз буде встановлено остаточну суму збитків, завданих потерпілому, а також буде вирішено питання щодо оголошення підозри зловмисникам. Їм загрожує до трьох років ув’язнення, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.

Нагадаємо, в липні Google відключить синхронізацію між сервісами “Фото” та “Диск”. Зображення та відео, які Ви додасте в один із сервісів, більше не з’являться в іншому автоматично.

Також за останні кілька років майже 440 мільйонів користувачів Android встановили додатки з Google Play Store, що містять нав’язливу рекламу.

Окрім цього, що спільна команда дослідників з Віргінського політехнічного інституту, аналітичного центру RAND і компанії Cyentia Institute опублікувала результати цікавого дослідження, з’ясувавши, яка кількість уразливостей, виявлених за останній десяток років, насправді використовувалася у реальних атаках.