В 3D-принтерах є уразливість, яка може призвести до самозаймання пристроїв

3 хв. читання
Flashforge Finder

Дослідники безпеки з компанії Coalfire виявили спосіб підробки оновлень прошивки деяких 3D-принтерів, що дозволяє підвищити температуру в пристрої і потенційно викликати його загоряння.

Зловмисники можуть обійти функції безпеки, вбудовані в прошивку принтерів від китайської компанії Flashforge, за допомогою спеціально створених оновлень.

Експерти використовували інструмент АНБ Ghidra для зламу прошивки принтера. Для здійснення кібератаки також необхідно, щоб зловмисник був підключений до тієї ж мережі, що і цільовий пристрій. Таким чином фахівці хотіли продемонструвати реальні фізичні погрози, пов’язані з підключенням побутових IoT-пристроїв.

“3D-принтери Flashforge Finder поставляються з відкритим портом 8899 без аутентифікації, що, імовірно, є досить поширеним явищем для цих пристроїв. Порт приймає команди G-коду для виконання таких дій, як підвищення температури, видавлювання пластика і переміщення наконечника нагрітого екструдера”, – пояснив старший науковий співробітник Coalfire Ден Макінерні.

У ПЗ принтера був виявлений код, який не дозволяв підвищувати температуру головки принтера вище 261°C. Фахівцям вдалося за допомогою інструменту Ghidra визначити ключову змінну, що керує температурою відключення, і обійти це обмеження. Найбільша небезпека полягає в тому, що змінена прошивка може бути перенесена на новий принтер.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як за допомогою задньої панелі iPhone швидко запускати дії чи команди? – Інструкція

Як налаштувати автоматичне очищення Кошика у Windows 10? – Інструкція

Як уникнути схем шахрайства в Інтернеті? Поради для користувачів старшого покоління

Інтернет-шахраї та псевдоволонтери: як розпізнати благодійну аферу? Поради

Яких заходів потрібно вживати компаніям для протидії та відновленню у випадку кібератак? Поради

Нагадаємо, нову уразливість, яка дозволяє зловмисникам отримати майже повний контроль над Wіndows або Linux системами, виявила компанія Eclypsium. За її словами, уразливими є мільярди пристроїв – від ноутбуків, настільних ПК, серверів і робочих станцій до банкоматів, верстатів з програмним управлінням, томографів та іншого обладнання спеціального призначення, яке використовується в промисловій, медичній, фінансовій та інших галузях.

Окрім цього, команда дослідників з Рурського університету в Бохумі (Німеччина) виявила нові методи атак на підписані PDF-файли. Так звана техніка Shadow Attack дозволяє хакеру приховувати і замінювати вміст в підписаному PDF-документі, не зачіпаючи цифровий підпис. Організації, урядові установи, підприємства та приватні особи часто підписують документи в форматі PDF для запобігання несанкціонованих змін. Якщо хтось вносить зміни в підписаний документ, підпис стає недійсним.

До речі, нову фішингову кампанію, націлена на користувачів WhatsApp, виявили фахівці з кібербезпеки. Цього разу зловмисники розсилають фішингові повідомлення, використовуючи бренд Nespresso. Жертву запрошують перейти за посиланням і відповісти на кілька запитань, щоб отримати в подарунок кавоварку.

Також співробітники компаній і організацій, які використовують програмне забезпечення Microsoft Office 365, стали жертвами фішинговою кампанії, в рамках якої зловмисники використовують повідомлення-приманки, замасковані під автоматичні повідомлення SharePoint, для крадіжки облікових даних.

Зауважте, що користувачі Microsoft Office 365 звинуватили компанію Microsoft в тому, що вона нібито ділиться бізнес-даними своїх клієнтів з розробниками додатків Facebook, партнерами та субпідрядниками, порушуючи політику конфіденційності.

Поділитися
Exit mobile version