Месенджер Telegram у першій половині серпня оновив політику використання особистих даних. Про це стало відомо 28 серпня з повідомлення месенджера на своєму сайті.

У відповідному розділі у главі про випадки поширення особистих даних користувачів, з’явився пункт 8.3 «Правоохоронні органи», який звучить так:

«Якщо Telegram отримує судове рішення, яке підтверджує, що ви підозрюєтеся в тероризмі, ми можемо розкрити вашу IP-адресу та номер телефону для компетентних органів. Досі такого не траплялося. Коли це станеться, ми включимо це в піврічний звіт про прозорість, який опублікуємо в каналі: https://t.me/transparency».

Як зазначив голова міжнародної правозахисної групи «Агора» Павло Чиков, це не значить, що Telegram буде надавати владі листування чи ключі шифрування – а лише IP та телефонний номер.

“Хотілося б зауважити, що конфлікт Павла Дурова з російською владою триває вже довго. Так, компанія, наближеного до Путіна олігарха Алішера Усманова “віджала” у Дурова його власність – соцмережу “ВКонтакті”. Щодо цієї соціальної мережі українські правоохоронні органи мають підстави зробити висновки про співпрацю з російськими державними органами, що ставить під загрозу українських громадян, – коментує на cвоїй сторінці у Facebook заступник міністра інформаційної політики України Дмитро ЗОЛОТУХІН. – Однак, в той же час, ми не можемо бути впевнені в тому, наскільки теперішня адміністрація месенджеру Telegram дійсно співпрацює з владою держави-агресора.Наголошуємо на тому, що офіційні українські органи не мають жодних правових важелів впливу на популярні зараз платформи онлайн-комунікацій (Google, Facebook, WhatsApp, Viber, Telegram та інші).”

Однак, за словами чиновника, на даний момент немає офіційних доказів того, що переписку українських громадян у Telegram будуть читати правоохоронні органи держави-агресора за запитом.

“З іншого боку, небезпека цього нікуди не зникла, оскільки природа відносин між Дуровим та ФСБ не зрозуміла. Більше того, це не заважає ФСБ використовувати Telegram як одну з найбільш ефективних платформ для використання у своїх спеціальних операціях, що ми моніторимо з травня минулого року”, – каже заступник міністра.

Автор: Олена Кожухар