Користувачам Windows 10 доступний Диспетчер облікових даних, де зберігаються паролі для авторизації на сайтах, у додатках і в мережах (в тому числі VPN). Однак у версії Windows 10 2004 року в диспетчері облікових даних є баг, через який Chrome, Edge, Windows-програми та VPN не можуть аутентифікувати користувачів.

За словами деяких користувачів, після кожного перезавантаження комп’ютера вони автоматично виходять зі своїх облікових записів у браузері і додатках. Іншими словами, Диспетчер облікових даних став “забувати” паролі, і після перезавантаження комп’ютера додатки не можуть “пригадати” користувача.

Судячи з коментарів користувачів Windows 10 2004 року на різних форумах, у них виникли такі проблеми:

  • Розширення Outlook, Acrobat і Lastpass постійно вимагають ввести облікові дані;
  • Microsoft Edge, Google Chrome і OneDrive також постійно вимагають ввести облікові дані;
  • Додаток “Параметри” періодично запитує повторну авторизацію;
  • Windows не може “запам’ятати” користувача;
  • Проблеми з VPN: з’являється діалогове вікно Windows Security з попередженням про те, що пароль або ім’я користувача для встановлення VPN-з’єднання невірні.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як змінити пароль у Facebook? ІНСТРУКЦІЯ

Що робити, щоб унеможливити відслідковування Вашого телефону? Поради

Як вимкнути геолокацію на усіх знімках, якими Ви ділитеся зі свого iPhone?

“Додайте гучності!” Вісім способів покращити звук на Вашому смартфоні

Як захистити дані на смартфоні, якщо Ви його втратите? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, через американські санкції компанія Huawei буде змушена повністю припинити виробництво смартфонів, побудованих на базі процесорів власного виробництва з лінійки HiSilicon Kirin. Пов’язано це з тим, що тайванський виробник чипсетів TSMC не зможе використовувати американське обладнання для виготовлення продукції цього бренду, так як влада США заборонила це робити з 16 вересня 2020 року.

Також на конференції з інформаційної безпеки Black Hat 2020 фахівець Patrick Wardle з компанії Jamf розповів про низку експлойтів, що дозволяє обійти захист Microsoft від шкідливих макросів для зараження пристроїв під управлінням macOS. Уразливості представляють собою так звані zero-click, тобто, для їх експлуатації участь жертви не потрібна. Вони дозволяють зловмисникам доставляти шкідливе ПЗ користувачам macOS за допомогою документа Microsoft Office з макросами.

Окрім цього, використовуючи KrØØk, зловмисники можуть перехоплювати та розшифровувати конфіденційні дані жертв. Це можливо завдяки тому, що дані бездротової мережі шифруються за допомогою парного сеансового ключа WPA2, що складається з нулів, замість належного сеансового ключа. Для перехоплення даних кіберзлочинцям не потрібно знати навіть пароль від Wi-Fi, а достатньо знаходитися в межах сигналу Wi-Fi.

Зауважте, що шахраї навчилися красти інформацію через підробку Saved Messages у Telegram. Цим чатом люди користуються як листуванням з самим собою, і можуть зберігати там важливі і конфіденційні відомості.

До речі, шкідливі розширення були виявлені у Chrome Web Store під час вивчення декількох підроблених блокувальників реклами, що розповсюджувалися через магазин розширень. Фахівці виявили 295 шкідливих розширень, завантажених з магазину понад 80 млн разів.