Після встановлення квітневих оновлень на комп’ютери під управлінням Windows 10 з рішеннями безпеки від Sophos, Avast або Avira виникали проблеми в роботі системи. Однак ця проблема виявилася не єдиною.

У Мережі почали з’являтися скарги на сильне уповільнення роботи комп’ютера після квітневих оновлень для Windows 10 і Windows 7. Зокрема система стала набагато довше завантажуватися і перезавантажуватися, деякі програми перестали запускатися, збільшилася затримка в іграх, з’явилися проблеми з трансляцією відео тощо.

Причина виникнення збоїв поки невідома.Але з якоїсь причини цей патч зробив Windows Defender ненависним для антивіруса.

Як правило, коли на системі запущено антивірусне ПЗ, Windows Defender відключає свій захист в режимі реального часу. Схоже, що останні оновлення автоматично включають Windows Defender, навіть якщо на комп’ютері вже встановлено рішення безпеки. Дві антивірусні програми, що працюють одночасно, можуть істотно сповільнити роботу комп’ютера.

Microsoft поки ніяк не реагує на скарги. Тільки на форумі техпідтримки Avira з’явилося коротке повідомлення, що рекомендує в разі уповільнення системи деінсталювати оновлення KB4493509 (для Windows 10) і KB4493472 і KB4493448 (для Windows 7).

Нагадаємо, після виходу 9 квітня щомісячних планових оновлень від Microsoft деякі системи з програмним забезпеченням від Sophos і Avast перестали працювати або завантажуватися.

До речі, дослідник із безпеки Набіл Ахмед (Nabeel Ahmed) опублікував демонстраційний експлойт для уразливості (CVE-2019-0841) підвищення привілеїв в Windows. Також опубліковане відео, яке демонструє повне використання цієї уразливості за допомогою бібліотеки DLL і введення в неї власного шкідливого коду, щоб отримати ескалацію привілеїв за допомогою служби оновлення Chrome.

Нагадаємо, що не минуло й року з моменту запуску стандарту WPA3 (Wi-Fi Protected Access III), покликаного усунути технічні недоліки протоколу WPA2, який довгий час вважався небезпечним і уразливим до атаки реінсталляції ключів (Key Reinstallation Attack, KRACK), як дослідники виявили низку серйозних уразливостей в стандарті, які дозволяють отримати пароль Wi-Fi і проникнути в мережу.

Експерти вже поінформували представників Wi-Fi Alliance про свої знахідки. В організації визнали наявність проблем і зараз спільно з вендорами працюють над їх усуненням. Експерти розмістили на порталі GitHub чотири інструменти DragonforceDragonslayerDragondrainDragontime для перевірки уразливостей.

Wi-Fi Alliance (WECA) – неурядова організація, що займається сертифікацією і випуском Wi-Fi обладнання і є правовласником марки Wi-Fi. До складу альянсу входить 36 компаній, включаючи Apple, Microsoft, Qualcomm і інші.

Якщо Ви забули пароль від Wi-Fi-роутера, до якого вже під’єднували пристрої? Ось кілька способів дізнатися його або ж встановити новий.

Зверніть увагу, безкоштовний Wi-Fi в публічних місцях – кафе, готелях, в аеропортах, метро – став настільки звичною справою, що багато користувачів підключаються до нього, практично не замислюючись. Часто публічні Wi-Fi-мережі організовують не зважаючи на безпеку.