Як не стати жертвою вірусу-вимагача? Поради користувачам

5 Переглядів 2 хв. читання

Будь-який користувач і будь-яка компанія може стати жертвою троянців-вимагачів. Кіберзлочинці не діють вибірково – вони часто прагнуть вразити якомога більше користувачів, щоб отримати максимальний дохід.

Ось кілька порад, які допоможуть запобігти атаці троянця-вимагача:

1. Зберігайте резервні копії. Налагоджена система резервного копіювання даних надійно збереже вашу особисту інформацію. Найкраще створювати дві резервні копії: одну зберігати в хмарному сховищі (використовуйте сервіс, який автоматично робить резервні копії ваших файлів), іншу – на фізичному носії (зовнішньому жорсткому диску, флешці, запасному ноутбуці тощо). Виконавши бекап, кожного разу відключайте зовнішній носій від комп’ютера. Бекапи будуть також корисні, якщо ви випадково видалите критично важливий файл або у вас відмовить жорсткий диск.

2. Використовуйте надійне антивірусне забезпечення, щоб захистити свою систему від троянців-вимагачів. Забороняється відключати функції евристичного виявлення загроз, оскільки вони допомагають виявляти подібних нових шкідників, які ще не потрапили в поле зору антивірусних компаній.

3. Постійно оновлюйте ПЗ на вашому комп’ютері. Постійно оновлюйте вашу операційну системи (ОС) і додатки. І якщо ПЗ пропонує опцію автоматичного оновлення, використовуйте її.

4. Нікому не довіряйте, адже будь який екаунт може бути зламаний. Навіть друзі з соціальних мереж, колеги або партнери з онлайн ігор можуть відправити вам шкідливі посилання. Ніколи не відкривайте вкладення в листах від невідомих вам відправників. Кіберзлочинці часто розсилають фальшиві електронні листи, які виглядають дуже схоже на поштові повідомлення від інтернет-магазинів, банків, поліції, судів або колекторських агентств, переконуючи потенційних жертв клікнути по шкідливим посиланням і завантажити в систему небажане ПЗ. Це називається «фішинг».

5. Увімкніть опцію «Показувати розширення файлів» у налаштуваннях Windows на вашому комп’ютері. Це допоможе вам дізнаватися потенційно шкідливі файли. Тримайтеся подалі від файлів з розширенням .exe, .vbs і .scr. Шахраї часто використовують кілька розширень, щоб видати шкідливий файл за відео, фотографію або документ (наприклад, hot-chics.avi.exe або doc.scr).

6. Якщо ваш комп’ютер поводиться дивно і ви підозрюєте, що там запущений шкідливий процес, негайно відключіть комп’ютер від Інтернету та інших мережевих з’єднань (таких як домашній Wi-Fi) – це допоможе запобігти поширенню заражень.

Поділитися