Використання даних, особливо у мобільному тарифному плані, – це те, за чим Ви можете пильно стежити. Прикро, якщо програми, якими Ви не часто користуєтесь, використовують мобільний трафік у фоновому режимі. На щастя, Android дозволяє запобігти цьому.

Для власників Android є простий спосіб для відстежування використання даних. Один зручний трюк – це заблокувати для певних програм використання мобільних даних у фоновому режимі.

Як налаштувати вжиток програмами мобільних даних?

1. Для початку перейдіть у “Налаштування” (піктограма шестірні) на Вашому смартфоні.

Примітка. Дані налаштування були виконані на смартфоні Xiaomi з версією прошивки MIUI Global 11.0.12. Подальші кроки будуть відрізнятися залежно від моделі Вашого девайса.

2. Отже, виберіть у “Налаштуваннях” рядок “Програми“.

Як обмежити додаткам використання даних у фоновому режимі на Android? - ІНСТРУКЦІЯ

3. Далі оберіть “Керувати програмами“.

Як обмежити додаткам використання даних у фоновому режимі на Android? - ІНСТРУКЦІЯ

4. Знайдіть програму зі списку, для якої потрібно обмежити використання фонових даних.

Як обмежити додаткам використання даних у фоновому режимі на Android? - ІНСТРУКЦІЯ

5. Прокрутіть до “Обмеження трафіку“.

Як обмежити додаткам використання даних у фоновому режимі на Android? - ІНСТРУКЦІЯ

6. Оберіть дані, використання яких у фоновому режимі Ви бажаєте обмежити. Натисніть “Ок“.

Як обмежити додаткам використання даних у фоновому режимі на Android? - ІНСТРУКЦІЯ

Додаток більше не зможе використовувати мобільні дані у фоновому режимі. Однак він все одно зможе використовувати дані, коли Ви його відкриєте. Для програм, якими Ви користуєтеся не дуже часто, це хороший спосіб переконатись, що вони не споживають Ваш мобільний трафік.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Топ-7 альтернативних месенджерів на заміну WhatsApp

Як перевірити швидкість з’єднання на Вашому комп’ютері? ІНСТРУКЦІЯ

Обережно, фальшивка! Популярні схеми шахрайства з вакциною від COVID-19

Як перейти на приватну пошукову систему DuckDuckGo? – ІНСТРУКЦІЯ

Як позбутися WhatsApp на Android та iOS? – ІНСТРУКЦІЯ

Як анонімно користуватися Signal або Telegram? ПОРАДИ

Нагадаємо, сінгапурська технологічна компанія Smart Media4U Technology заявила про виправлення уразливостей у додатку SHAREit, які могли дозволити зловмисникам віддалено виконувати довільний код на пристроях користувачів. Помилки безпеки впливають на додаток компанії SHAREit для Android, додаток, який завантажили понад 1 мільярд разів.

Дослідники з компанії Red Canary знайшли нову шкідливу програму, розроблену для атак на комп’ютери Apple MacВін отримав назву Silver Sparrow і вже встиг заразити приблизно 30 тис. пристроїв у 153 країнах світу, включаючи США, Великобританію, Канаду, Францію і Німеччину.

Також фахівці у галузі кібербезпеки виявили новий метод атаки, що дозволяє зловмисникам “обдурити” термінал для оплати (POS-термінал) і змусити його думати, що безконтактна картка Mastercard насправді є картою Visa.

Як стало відомо, минулими вихідними стався витік діалогів деяких користувачів Clubhouse. Компанія запевнила, що заблокувала хакера і вживає додаткових заходів безпеки, але розраховувати на приватність і захищеність розмов в соцмережі не варто, попередили експерти.

До речі, нещодавно виявлена ​​фішингова кампанія відзначилася цікавим підходом до крадіжки облікових даних жертви: зловмисники використовують API популярного месенджера Telegram для створення шкідливих доменів.