Купувати в Iнтернеті зручно та за часом економно. Однак здійснюючи покупки онлайн, завжди потрібно дбати про безпеку особистих даних. Для збереження своїх особистих даних та коштів під час розрахунків в Інтернеті є кілька порад.
1. Карту потрібно зберігати в надійному місці
Карта — наш особистий банк, який ми використовуємо для оплати послуг і в якому зберігаються грошові кошти. Шахраї зможуть зняти абсолютно всі гроші, якщо їм стане відомо номер карти, термін дії та CVV-код.
Рекомендуємо зберігати картки в надійному відділенні гаманця та не викладати без потреби.
2. Дбайте про конфіденційність паролів
Паролі потрібно записати і зберігати їх в окремому від карти місці. Як варіант, збережіть зашифровані дані у повідомленні на e-mail, а також подбайте, щоб паролі екаунтів прив’язаних до карти були максимально складними і непередбачуваними.
3. Переконайтеся, що з’єднання захищене
Адреса безпечного ресурсу починається з https://.
Сучасні браузери автоматично блокують ненадійні сайти і запитують дозвіл на оплату у користувача. Надійний сайт сертифікований за стандартом PCI DSSвідповідно до вимог зберігання, обробки, передачі та управління даними власників платіжних карт.
4. Оплату потрібно здійснювати тільки з особистих пристроїв
Сплачуйте послуги в інтернеті тільки з персональних пристроїв.
Паролі та дані на сторонніх девайсах можуть зберегтися і зловмисники зможуть скористатися вашою карткою.
5. Підтверджуйте платежі через 3D-Secure
3D Secure — захисна технологія, що підключена до більшості банківських карт. 3D Secure підвищує безпеку платежу і знижує ризик несанкціонованих операцій. Щоразу, при оплаті онлайн на мобільний висилається одноразовий SMS-пароль для підтвердження платежу.
Якщо ця функція неактивна, підключіть послугу у вашому банку.
6. Не повідомляйте особисті дані
7. Відстежуйте рух коштів на рахунках.
Перевіряйте всі здійснені операції в історії вашого банкінгу або електронного гаманця. Так ви зможете і оптимізувати витрати, і відстежувати всі транзакції за картками.
8. Перевіряйте термін дії карти
Перевіряйте термін дії банківської карти, адже по закінченню платіж буде відхилений навіть при наявності коштів на рахунку.
9. Регулюйте ліміт Інтернет-платежів
Встановіть необхідний ліміт на оплату онлайн виходячи з власної кількості платежів онлайн.
Джерело: Finance.ua