У браузері Chrome є можливість допомогти користувачам відслідковувати шахрайські розширення. Для цього Google пропонує використовувати журнали активності і таким чином ловити загрозливі надбудови. Як це зробити, викладено у статті.

Як виявити шкідливу активність?

Для цього у Google існує “Журнал активності”, який показує завдання розширень у міру їх виникнення. Журнал допоможе заморозити об’єкти, якщо Ви помітите щось незвичайне.

Спробувати цю функцію можна в експериментальному браузері Chrome Canary на сторінці chrome://extensions, включивши потрібну опцію (–enable-extension-activity-logging).

Можливо, ця служба не відразу з’явиться в стабільній версії Chrome. Але якщо функцію вмонтують у стабільний реліз, вона допоможе виявляти шкідливі розширення і, можливо, попереджати про спроби проникнення ворожого коду в браузер.

Журнал активності містить вкладки “Історія” і “В реальному часі”, перша показує минулі операції розширення, друга – записує поточну активність розширення.

Як включити журнал активності?

  1. Запустіть останню версію Chrome Canary з прапором командного рядка –enable-extension-activity-logging.
  2. Відвідайте chrome://extensions.
  3. Біля конкретного розширення натисніть кнопку “Детальніше“(Details) і виберіть “Перегляд журналу активності” (View Activity log).
  4. Перегляньте вкладки.

Усі нотатки фіксуються за замовчуванням при запуску Chrome з включеним логування, при цьому можна зупинити або почати запис кнопкою на вкладці.

Нагадаємо, Google планує вжити додаткових заходів для боротьби з шахрайськими розширеннями для Chrome. Так, Google планує видаляти розширення з веб-магазину Chrome, якщо вони порушують нові політики.

Також на щорічній конференції Apple для розробників WWDC 2019 була представлена ​​нова технологія авторизації “Увійти за допомогою Apple”. За бажання користувачі можуть приховати свою фактичну адресу пошти, а Apple випадковим чином згенерує тимчасову адресу.

Окрім цього, Mozilla представила чергове оновлення для свого браузера Firefox 67.0.1, який є є першим мінімальним оновленням версії 67 і його можна зараз завантажити для платформи Windows, Linux і macOS.

Автор:

Автор: Олена Кожухар