Як захистити інформацію від доступу кіберзлочинців під час літньої відпустки?

4 хв. читання

З настанням літнього сезону в Інтернеті зросла кількість привабливих пропозицій відпочинку за доступною ціною. Однак, насправді, за вигідними можливостями можуть стояти шахраї, які хочуть викрасти Ваші конфіденційні дані або кошти, попереджають фахівці з кібербезпеки компанії ESET.

Як забезпечити захист конфіденційної інформації під час пошуку варіантів проведення відпустки або під час відпочинку, наведено далі.

  1. Будьте обережні з пропозиціями, які приходять на електронну пошту. Кіберзлочинці можуть створювати складні фішингові кампанії, маскуючись під відомі бренди. Однак замість легітимної сторінки шахраї перенаправляють на підроблені сайти. У разі отримання заманливих пропозицій нібито від відомих компаній відкрийте веб-браузер і введіть адресу веб-сайту вручну.
  2. Не відкривайте підозрілі файли та посилання у листах та додатках для обміну повідомленнями, які надійшли від невідомих користувачів. Будьте пильними під час отримання листів з проханням надати особисті дані. Пам’ятайте, банк та інші організації ніколи не будуть просити надіслати конфіденційні дані електронною поштою або в додатках для обміну повідомленнями.email minagro
  3. Не здійснюйте покупки під час використання загальнодоступних мереж Wi-Fi. Не рекомендується використовувати з’єднання Wi-Fi без шифрування WPA2, оскільки нижчі стандарти не мають відповідного рівня безпеки. Тому хакери можуть перехоплювати трафік або перенаправляти вас на небезпечні веб-сайти. Крім цього, у громадських місцях хтось може підглянути пароль та інформацію про обліковий запис під час його введення. Якщо вам потрібно зробити покупку, коли ви не маєте змоги підключатися до безпечної точки Wi-Fi, для захисту конфіденційної інформації скористайтеся мобільним Інтернетом, а не точкою доступу Wi-Fi.
  4. Здійснюйте платежі на сайтах, під час відвідування яких у рядку відображається замок і адреса веб-сайту яких починається з https://. Ці ознаки вказують на те, що зв’язок між вашим пристроєм та сайтом зашифрований, і будь-які дані, які ви надсилаєте, не можуть перехопити кіберзлочинці.
  5. Використовуйте складні та унікальні паролі для облікових записів Інтернет-банкінгу, соціальних мереж, а також електронної пошти. Рекомендації щодо підбору надійної ключової фрази для входу можна знайти за посиланням. На додаток до надійної ключової фрази використовуйте двофакторну аутентифікацію, яка допоможе посилити безпеку ваших екаунтів.
  6. Здійснюйте резервні копії ваших даних. Щоб не втратити цінну інформацію під час атаки програми-вимагача, збоїв у роботі пристроїв або випадкового видалення, використовуйте змінний носій із великим об’ємом пам’яті, портативний диск або онлайн-сервіси для резервного копіювання.
  7. Забезпечте безпеку веб-камери. Пам’ятайте, шкідливі програми можуть віддалено контролювати веб-камери користувача з метою вимагання коштів за викрадену інформацію жертви.
  8. Здійснюйте регулярне оновлення операційної системи та іншого програмного забезпечення для запобігання використанню зловмисниками поширених уразливостей.
  9. Потурбуйтеся про безпеку пристроїв дітей за допомогою програмного забезпечення для контролю використання гаджетів дітьми. Завдяки відповідним програмам ви зможете блокувати небажані сайти за категоріями та встановлювати інші обмеження на використання пристрою.
  10. Використовуйте надійне рішення для виявлення сучасних видів загроз. Для комплексного захисту зверніть увагу на наявність таких модулей, як захист онлайн-платежів, веб-камери та домашньої мережі, шифрування файлів, які допоможуть забезпечити захист конфіденційних даних під час покупок-онлайн та під час літнього відпочинку.

Нагадаємо, незвичайний майнер LoudMiner, який здатний добувати криптовалюта на різних операційних системах, виявили експерти компанії ESET. Існують дві версії загрози для macOS і одна для Windows.

Також Facebook протягом декількох років використовували у якості майданчика для поширення троянівдля віддаленого доступу, в тому числі Houdini, Remcos і SpyNote.

Окрім цього, у втручанні у роботу Державних реєстрів Міністерства юстиції України затримали 24 річного киянина, який маючи у користуванні ключі доступу до реєстрів, за гроші проводив незаконну перереєстрацію майна на підставних осіб.

До речі, YouTube, Chrome, Play Music/YouTube Music та Play Store є винуватцями швидкого витрачання трафіку. На щастя, Android має ряд інструментів, які допомагають зберігати трафік кожного місяця.

Поділитися
Exit mobile version