YouTube видалив 58 мільйонів відео через спам та пропаганду насильства

YouTube видалив більше 58 мільйонів відео та 224 мільйонів коментарів за період з липня до вересня поточного року. Про це йдеться в звіті відеохостингу за третій квартал-2018.

У звіті йдеться, що у третьому кварталі YouTube видалив близько 1,67 мільйонів каналів та всі 50,2 мільйонів відео, які були доступні на них. Ще 7,8 мільйонів відео були заблоковані в індивідуальному порядку через порушення правил.

“Співробітники YouTube виконують величезний обсяг роботи, щоб наше співтовариство залишалося активним і безпечним. У нашої спільноти є принципи, що визначають, що можна і не можна робити на YouTube. Наприклад, ми не сприймаємо порнографію, заклики до насильства, дискримінації та розпалювання ненависті”, – йдеться в повідомленні на сайті Google.

У компанії пояснили, що канал видаляється, якщо протягом 90 днів він отримує три попередження про невідповідність принципам спільноти, на ньому зафіксовано хоча б один випадок грубого порушення (наприклад, агресивної поведінки), або він повністю присвячений діяльності, що суперечить правилам YouTube.

Часто видаляються екаунти, з яких розсилається спам. В такому випадку видаляється і канал, і все відео на ньому.

Кількість вилучених каналів за типами порушень:

  • 468,5 тис. (79%) – спам, шахрайство та введення в оману;
  • 73,9 тис. (12,6%) – нагота або матеріали сексуального характеру;
  • 26,5 тис. (4,5%) – безпека дітей;
  • 8,4 тис. (1,4%) – порушення різних правил;
  • 5,3 тис. (0,9%) – видача себе за іншу особу;
  • 3,3 тис. (0,6%) – пропаганда насильства чи екстремізму;
  • 1,7 тис. (0,3%) – образи і погрози в Інтернеті.

Що стосується видалення коментарів, більшість з них (223 мільйонів або 99,5%) видалялися за допомогою алгоритмів, проте деякі (1 мільйон або 0,5%) – внаслідок скарг користувачів.