“З 20 вересня заборонені такі види діяльності: надання послуг з розповсюдження або підтримки додатків WeChat і TikTok через онлайн-магазин додатків в США”, – сказано в повідомленні Мінторгівлі США. Магазини додатків Apple і Google не зможуть пропонувати додатки для встановлення на будь-якій платформі, яка може бути доступною з США.

Міністр торгівлі США заявив, що заборона скачування TikTok і WeChat пов’язана з боротьбою зі збором Китаєм персональних даних американських користувачів. “Ми зробили значні дії щодо боротьби зі зловмисним збором Китаєм персональних даних американських громадян, просуваючи при цьому наші національні цінності і демократичні норми”, – сказав він.

Також стало відомо, що китайська компанія ByteDance передасть вихідний код свого додатку TikTok для експертизи американській корпорації Oracle. Таким чином уряд США зможе переконатися у відсутності в ньому будь-яких бекдорів, що надають китайській владі або іншим сторонам доступ до даних американських користувачів.

Експертиза коду є одним з пунктів у списку кроків з перевірки безпеки TikTok, запропонованому ByteDance американському уряду. Китайська компанія передасть дані про американських користувачів виключно Oracle, яка і контролюватиме технічні операції TikTok в США.

Нагадаємо, в понеділок, 14 вересня, ByteDance вибрала покупцем американського сегмента своєї соціальної мережі компанію Oracle.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як обмежити перегляд небажаного контенту для дітей у TikTok? Поради для батьків

10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні

Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради

Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ

Як скопіювати файли на USB-накопичувач на Chromebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, виявили нову шпигунську кампанію проти користувачів Android, в рамках якої зловмисники поширюють “Pro-версію” TikTok. Шкідливе ПЗ здатне захоплювати контроль над базовими функціями пристрою – робити фотографії, читати і відправляти SMS-повідомлення, здійснювати телефонні дзвінки і запускати додатки.

Також співробітники компанії Facebook вручну переглядають запити на розкриття інформації користувачів, не перевіряючи електронні адреси тих, хто запитує доступ до порталів, призначених виключно для співробітників правоохоронних органів. Іншими словами, будь-хто, у кого є електронна адреса, може отримати доступ до порталів, де правоохоронні органи запитують дані про користувачів Facebook і WhatsApp.

З’явилася офіційно ОС Android 11, яка розповсюджується серед компаній-виробників смартфонів та розробників Android. Остання версія мобільної ОС Google фокусується на трьох ключових темах – людське життя, елементи керування та конфіденційність – і робить їх більш помітними на Вашому смартфоні.

Фахівці Колумбійського університету провели дослідження на предмет безпеки Android-додатків, і 306 додатків містили серйозні криптографічні уразливості. Найпоширенішими проблемами опинилися використання небезпечного генератора псевдовипадкових чисел, непрацюючі хеш-функції, використання режиму роботи CBC, повторне використання паролів (в тому числі ненадійних) тощо.

Уразливість BLURtooth можуть використовувати хакери для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth. За допомогою уразливості BLURtooth зловмисник може маніпулювати компонентом CTKD для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth і таким чином отримати доступ до підтримуючих Bluetooth сервісів і додатків на тому ж пристрої.