У складі Державного центру кіберзахисту та протидії кіберзагрозам Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України створено Центр реагування на кіберзагрози (Cyber Threat Response Center, CRC). Про це повідомляє прес-служба CERT-UA.

“На сьогоднішній день ми спостерігаємо стрімкий розвиток кіберпростору та збільшення його ролі в житті суспільства та держави. Все більше державних і комерційних установ розширюють спектр надання онлайн- послуг. Майже все сучасне програмне забезпечення потребує доступу до мережі Інтернет. Інтернет речей, онлайн платежі, хмарні сервіси, електронна пошта тощо – все це робить наше життя зручним. З розвитком кіберпростору розвивається і кіберзлочинність та кібертероризм, а деякі країни використовують його, як простір для ведення кібервійни”, – йдеться у повідомленні.

У CERT-UA відзначають, що протягом останніх років кібератаки, направлені на державні установи та об’єкти критичної інфраструктури України, характеризуються професіоналізмом, складністю методів їх проведення та залученням значних коштів. Для проникнення в мережі і подальшого проведення кібератак використовуються найрізноманітніші методи – від розсилки підроблених повідомлень до компрометації серверів виробників програмного забезпечення тощо.

“Але при будь-якій кібератаці в мережі відбувається несанкціонована активність (створюються нові користувачі, встановлюється нове програмне забезпечення і т.п.), яку можливо виявити, та попередити атаку до моменту настання критичних наслідків, – кажуть у відомстві. – Беручи до уваги всі фактори, та усвідомлюючи необхідність захисту інформаційних ресурсів органів державної влади та об’єктів критичної інформаційної інфраструктури України створено Центр реагування на кіберзагрози, мета якого – блокування, виявлення, реагування, аналіз та попередження кіберзагроз”.

Центр має стати ядром національної системи кіберзахисту державних інформаційних ресурсів і критичної інфраструктури України, однією з ключових ланок прийняття оперативних рішень Національним центром кібербезпеки РНБО та платформою для взаємодії Держспецзв’язку, СБ України, Нацполіції та інших структур, які забезпечують кібербезпеку в країні.