З’явиться альтернатива Android – операційну систему випустить Huawei

5 Переглядів 2 хв. читання

У Android найближчим часом може з’витися конкурент. Розробкою альтернативної операційної системи для смартфонів займається китайська компанія Huawei. Про це повідомив на своїй сторінці у китайській соціальній мережі Weibo віце-президент підрозділу мобільних продуктів Huawei Брюс Лі, пише techtoday.

Інформації про майбутню ОС поки що дуже мало, окрім відомостей, що вона замінить Android на всіх смартфонах марки Huawei та дочірнього бренду Honor.

За попередньою інформацією, розробку своєї ОС Huaweі почала ще в 2012 році. Вона мала стати захистом від різних суперечок, адже Android контролює Google, яка є американською компанією. У таємниці свою ОС Huawei тримала через те, що вона не така якісна, як Android, а також для неї немає багатої екосистеми додатків.

Як відомо, США навесні 2018 року заборонили на сім років іншому китайському виробникові – ZTE – купувати компоненти та програмне забезпечення від американських вендорів. Розслідували також діяльність Huawei, але їй вдалося вийти без втрат.

Багато компаній намагалося створити третю світову мобільну ОС. Однак відмінні від Android чи iOS операційні системи складають лише 0,1% мобільного ринку. Один із найбільш потужних гравців – Microsoft – зупинив розробку своєї мобільної ОС Windows 10 Mobile у жовтні 2017 року. У 2015 здалася BlackBerry, яка згорнула розробку власної BB10 та перейшла на Android.

Інші мобільні ОС, які намагалися просунути на ринку смартфонів, змінили своє призначення. WebOS, яка стояла на смартфонах Palm та HP, тепер використовується у Smart TV та приладах LG. Samsung Tizen служить у таких же ґаджетах, але виробництва Samsung, хоча її також використовують для “розумних” годинників та бюджетних смартфонів для Індії.

Єдиною активною третьою мобільною ОС сьогодні є Sailfish від фінської компанії Jolla, яку заснували у 2011 році колишні працівники Nokia. Торік Jolla оголосила про створення консорціуму Sailfish China Consortium, який має просувати ґаджети з цією ОС на території Китаю, однак поки що цей проект не випустив жодного смартфона.

Поділитися