У втручанні у роботу Державних реєстрів Міністерства юстиції України затримали 24 річного киянина, який маючи у користуванні ключі доступу до реєстрів, за гроші проводив незаконну перереєстрацію майна на підставних осіб.

Про це йдеться у повідомленні Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Молодик зі своїм спільником, який наразі перебуває на тимчасово окупованій території, реєстрував без відома власників їх приміщення на підставних осіб. Серед таких об’єктів житлові та нежитлові приміщення, автозаправні станції тощо.

Так, нещодавно поліцейські зафіксували, що зловмисники перереєстрували на підконтрольні підприємства один зі столичних житлових комплексів. Тоді, сума збитків сягала більш як 16 мільйонів гривень. Точна сума збитків та кількість потерпілих будуть встановлені після проведення всіх необхідних слідчих дій.

У столичному офісі зловмисників поліцейські провели санкціонований обшук. За його результатами було вилучено комп’ютерну техніку, додаткові носії інформації, печатки підконтрольного зловмисникам підприємства, гроші та флеш-ключі доступу до Державних реєстрів Міністерства юстиції України. Крім того, було виявлено документацію та чорнові записи проведених незаконних реєстраційних дій.

Киянину вже оголошено підозру за ст.361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України та ч.3 ст.206-2 (Протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації) КК України. Його арештовано з можливістю внесення застави у 778 тисяч гривень.

Крім того одному співучаснику, який перебуває на тимчасово окупованій території, вирішується питання про оголошення заочної підозри у вчиненні злочинів та оголошення його в розшук, а відносно інших осіб проводяться додаткові заходи спрямовані на їх затримання. Спільникам загрожує до 10 років ув’язнення.

До речі, компанія Microsoft повідомила про створення OneDrive Personal Vault, – нової функції хмарного сховища OneDrive, яка дозволить убезпечити особливо важливі файли за допомогою додаткових рівнів захисту.

Також компанія Mozilla запустила проект Track This, який ускладнює рекламне відстеження завдяки відкриттю великої кількості непов’язаних сайтів в Інтернеті.

Окрім цього, менеджер завантажень в Safari у iOS 13 перетворює штатний веб-браузер у просунутий інструмент, що дозволяє досягнути максимуму у роботі з Інтернетом.