15 осіб потрапили “на гачок” фейкового сайту на Одещині

Фіктивний сайт з послуг земельного кадастрового бюро викрили на Одещині, повідомляє прес-служба Кіберполіції України.  Двоє мешканців Одеської області 19 та 22 років створили фіктивний інтернет-ресурс “kadastor.in.ua” та ошукували громадян. На даний час поліцейські встановили 15 осіб, які стали жертвами шахрайських дій зловмисників.

Поліцейські встановили, що один зі спільників створив та адміністрував шахрайський веб ресурс, а інший – проводив усі фінансові операції. На створеному сайті шахраї вказали реєстраційні дані реального підприємства «Земельне кадастрове бюро», що і не викликало сумнівів у користувачів ресурсу.

blank

Фото прес-служби Кіберполіції України

Сайт відрізнявся від реального оформленням та доменним ім’ям. Зазвичай, за допомогою цього сайту громадяни намагалися сплатити послуги кадастрового бюро за оформлення та отримання безоплатної земельної ділянки на території Одеської області.

 

Для реалізації своїх злочинних намірів, зловмисники виготовляли власноруч фіктивні договори з використанням реквізитів підприємства «Земельне кадастрове бюро» та скріплювали їх підробленою мокрою печаткою.

blank

Фото прес-служби Кіберполіції України

Працівники поліції провели декілька санкціонованих обшуків за місцем проживання та у так званому «офісі» шахраїв. За їх результатами правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, зразки мокрих печаток, договори в електронній формі та чорнові записи.

На даний час поліцейські встановили 15 осіб, які стали жертвами шахрайських дій зловмисників. За усіма фактами поліцейські розпочали кримінальні провадження за ч.3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до восьми років.

Працівники Кіберполіції звертаються до громадян із проханням повідомляти про діяльність такого роду шахрайських сайтів до підрозділу за телефоном +380 (44) 374 3751 або електронною поштою [email protected].