Google Play Protect не є достатньо ефективним засобом захисту від кіберзагроз для смартфона на базі Android. Про це свідчать нещодавні тестування антивірусних програм для Android, яке провели дослідники з AV-TEST.

Так, було проаналізовано 19 антивірусних продуктів щодо ефективності, функціональності і зручності у використанні. За кожною з трьох характеристик додаток отримував відповідну оцінку – максимум по 6 балів за ефективність і зручність у використанні та 1 бал за функціональність.

Найвищу оцінку у 13 балів отримали додатки AhnLab V3 Mobile Security, Avast Mobile Security, AVGAntivirus Free, ESET Endpoint Security, Kaspersky Lab Internet Security для Android, Sophos Mobile Security, Symantec Norton Mobile Security і Trend Micro Mobile Security. Усі вони отримали по 6 балів за ефективність і зручність у використанні та 1 бал за функціональність і продемонстрували практично бездоганну продуктивність.

Продукти від Bitdefender, F-Secure, G Data, McAfee і SK Telecom були оцінені в 12,5 бала кожне. Найнижчу оцінку в три бали отримав лише один додаток – Google Play Protect. Три бали були присвоєні йому за зручність у використанні, але за ефективність і функціональність Google Play Protect отримав нуль.

Під час тестування здатності блокувати шкідливі файли в режимі реального часу додаток заблокувало лише 62% шкідливий, тоді як середній показник у інших антивірусів становить 97,8%. Результат щодо блокування нового шкідливого програмного забезпечення, яке з’явилося за останні чотири тижні, виявився дещо кращим – 69,2%. Однак середній показник у інших рішень становить 98,2%. А під час встановлення і використання легітимних додатків з Google Play Store антивірус видав 189 хибно позитивних попереджень.

Нагадаємо, що оператори багатофункціонального руткіта Scranos розширили поле діяльності за кордони Китаю і тепер атакують користувачів по всьому світу. За даними фахівців компанії Bitdefender, найбільше випадків інфікування зафіксовано в Румунії, Франції, Італії, Індії, Бразилії та Індонезії.

Також у популярному VPN-додатку Shimo Helper Tool для Мас знайдено низку небезпечних уразливостей. У цілому фахівці дослідницької команди Cisco Talos описали шість проблем.

Зверніть увагу, що VPN-додатки для Android, які не забезпечують безпеку, а створюють ризик витоку даних користувачів або зливають трафік третім особам, назвали у компанії Metric Labs. Фахівець Симон Мільяно дослідив близько 150 безкоштовних додатків і в багатьох випадках знайшов заявлені функції, які негативно впливають на кібербезпеку.

Майже 60% найпопулярніших безкоштовних VPN-додатків в Google Play Store і Apple App Store створили китайські розробниками або належать власникам з Китаю. Про це йдеться у звіті компанії Metric Labs.