Процесори від Apple можуть бути потужнішими, ніж восьмиядерний  (точніше чотирьохядерний) M1, який можна знайти в нових Mac початкового рівня і який є дебютом Apple в цій галузі.

За даними Engadget, відразу декілька інсайдерів стверджують, що дорожня карта Apple до 2021 року є набагато більш амбіційною –  компанія, як вони говорить, тестує чипи для настільних комп’ютерів вищого класу (включаючи Mac Pro “половинного розміру”) із 32 ядрами високої продуктивності. Це не так багато, як у 64-ядерному Threadripper від AMD, але це  зможе конкурувати з 28-ядерним Xeon, доступним в Mac Pro минулого покоління, і може забезпечити значний приріст у потужності.

Швидші настільні комп’ютери можуть з’явитися вже у 2021 році року, хоча люди, причетні до тестування. заявили, що Mac Pro нового покоління планується випускати лише з 2022 року.

Ви можете спостерігати стрибки вперед і в системах середнього рівня. Кажуть, що Apple розробляє процесори для MacBook Pro та iMacs вищого класу з 16 високопродуктивними ядрами та чотирма енергоефективними ядрами. Існує ймовірність того, що Apple може випустити і нові процесори на 8 або 12 ядер, залежно від можливостей виробництва чипів, але ви побачите ці чипи вже навесні, а щонайбільше восени наступного року.

Так, Apple, мабуть, прагне також покращити графічну продуктивність. Вважається, що компанія тестує 16- та 32-ядерні графічні процесори для iMacs та MacBook Pro високого класу. Тим часом її топові настільні комп’ютери можуть отримати 64- та 128-ядерні графічні процесори, які можуть бути в кілька разів швидшими, ніж відеочипи AMD у сучасних моделях настільних Mac на базі Intel.

Є багато запитань без відповіді. Наскільки добре архітектура на базі ARM від Apple “перекладається” на високопродуктивні комп’ютери? Чи будуть там дискретні відеокарти, значно більший об’єм оперативної пам’яті та (на Mac Pro) слоти PCIe? Apple M1 часто швидший за мобільні процесори від Intel і іноді перевершує процесори AMD такого класу, але немає жодних гарантій, що майбутні центральні процесори для таких систем перевершать свої еквіваленти x86.

Apple може претендувати на перевагу в сегменті ноутбуків. В даний час процесори для ноутбуків AMD та Intel мають вісім ядер. Це обов’язково зміниться, але Apple може сколихнути галузь, якщо випустить 12- або 16-ядерні чипи перед конкурентами. Вони можуть бути швидкими для багатопотокових задач, а в іншому випадку пропонують продуктивність, якої Ви не очікуєте на поточних портативних пристроях з такою ж енергоефективністю. Можна з упевненістю сказати, що Apple хоче випередити конкурентів в деяких аспектах, а не просто йти в ногу з індустрією, якщо ця  інформація виявиться правдою.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як увімкнути новий зчитувач PDF від Google Chrome? – ІНСТРУКЦІЯ

Як надавати дозволи, зокрема, тимчасові для програм на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Нова macOS Big Sur: 10 порад щодо налаштування та використання ОС

Як заборонити друзям із Facebook надсилати Вам повідомлення в Instagram? – ІНСТРУКЦІЯ

Як захисти свої пристрої під час віддаленої роботи з дому? ПОРАДИ

До речі, кібершахраям в черговий раз вдалося обійти захист офіційного магазину додатків для Android – Google Play Store, у результаті чого понад мільйон користувачів постраждали від фейковий модів для популярної гри Minecraft.

Зверніть увагу, що оператори відеосервісу TikTok усунули дві уразливості, які в комбінації дозволяють без особливих зусиль отримати контроль над чужим екаунтом. Одна з уразливостей була присутня на сайті, інша з’явилася в клієнтському додатку.

Також дослідники з кібербезпеки повідомили про зростання кількості кібератак, що використовують сервіси Google в якості зброї для обходу засобів захисту і крадіжки облікових даних, даних кредитних карт та іншої особистої інформації.

У мобільній версії додатка Facebook Messenger усунули уразливість, за допомогою якої можна було прослуховувати оточення абонента. За свідченням експерта, який знайшов баг, таємне підключення до цільового Android-пристрою у даному випадку виконується за кілька секунд.

П’ятеро фігурантів видавали себе за IT-спеціалістів фінансової установи. Під виглядом “тестування платіжної системи” вони здійснили незаконні перекази грошей на підконтрольні рахунки. У результаті таких дій вони незаконно привласнили 1,4 мільйона гривень банківської установи.