Apple на всесвітній конференції розробників Worldwide Developers Conference (WWDC) 2020 анонсувала нові функції конфіденційності та безпеки для користувачів iOS і macOS.

Як повідомило видання ZDNet, найбільш важливими з оголошених в цьому році змін є нові повідомлення про конфіденційність додатків. За словами представників Apple, нова система для користувача інтерфейсу буде наочно повідомляти користувачам, який тип даних кожен додаток збирає про них. Крім того, тепер кожному з додатком необхідно буде розкривати тип даних, що використовується для відстеження користувачів в Інтернеті.

Нова система відображення інформації про конфіденційність буде додана в усі магазини додатків компанії, а не тільки для iOS-додатків. Таким чином користувачі зможуть приймати обґрунтовані рішення і уникати додатків, що займаються збором даних.

Як заявила Apple, додатки, які беруть участь в крос-програмному відстеженні, тепер повинні будуть запитувати спеціальний дозвіл у користувачів.

Компанія розповіла і про можливість обміну інформацією про місцезнаходження. З кінця нинішнього року користувачі зможуть ділитися “місцем розташування проксі” замість точних координат. Ця функція була додана з метою дозволити користувачам продовжувати використовувати деякі додатки, засновані на геолокації, без необхідності повідомляти своє точне місце розташування.

Apple також додала нову функцію для протидії додатків, які таємно отримують доступ до камери і мікрофону iOS-пристроїв. Компанія має намір додати візуальний індикатор у рядку статусу iOS, який буде вмикатися під час використання камери або мікрофона.

У браузер Safari для macOS також будуть внесені зміни, пов’язані з конфіденційністю. Браузер отримає нову кнопку “Конфіденційність” на панелі інструментів, яка буде показувати інформацію відстеження на сайтах, які вони відвідують.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ОГЛЯД УСІХ ПЛАНШЕТІВ ВІД APPLE: ЯКИЙ IPAD ВАРТИЙ ВАШОЇ УВАГИ?

ЯК ЛЕГКО ПЕРЕЙТИ З ANDROID НА IOS? ІНСТРУКЦІЯ

ЯК ШУКАТИ ТА ВІДКРИВАТИ БУДЬ-ЯКІ ФАЙЛИ НА ВАШОМУ КОМП’ЮТЕРІ ЧЕРЕЗ КОМАНДНИЙ РЯДОК?

ОГЛЯД П’ЯТИ ФУНКЦІЙ ANDROID 11, ЧЕРЕЗ ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИСЯ

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ОПЕРАТИВНУ ПАМ’ЯТЬ НА ПОМИЛКИ ТА ВИПРАВИТИ ЇХ? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, в Україні розпочав роботу новий електронний сервіс check.gov.ua, який дозволяє перевіряти оплату державних послуг онлайн без надання паперових квитанцій. За допомогою сервісу можна перевіряти квитанції в електронній формі, а не надавати їх в паперовому вигляді з мокрою печаткою до відповідних державних органів.

Зауважте, 39-річний мешканець села Олешник, що на Закарпатті, розробив шкідливе програмне забезпечення для зламу екаунтів користувачів соцмереж. Придбавши програму через створений чоловіком канал у загальнодоступному месенджері, та встановивши на свій гаджет, клієнти отримували змогу зламувати мережеві екаунти користувачів соцмереж.

Також Facebook тестує нову функцію для Messenger, яка дозволяє краще захищати Ваші повідомлення від сторонніх очей. Користувачеві потрібно буде підтвердити свою особу, використовуючи Face ID, Touch ID або свій пароль, перш ніж він зможе переглянути свою папку “Вхідні”, навіть якщо телефон уже розблокований.

Окрім цього, Twitter оголосив, що видалив понад 30 000 облікових записів, які проводили державну пропаганду. Ідентифікована як така, що належить Китаю, найбільша з трьох мереж містила 23 750 облікових записів. Мережа займалася цілою низкою маніпулятивних скоординованих заходів, в основному використовуючи різні китайські мови та діалекти для поширення геополітичних наративів, сприятливих для Комуністичної партії Китаю.

До речі, останні оновлення для Windows 10 підвищують безпеку платформи, але, на жаль, вони також містять неприємні помилки, які роблять неможливим друк, викликаючи збої у принтерів. Звіти користувачів на Reddit та форумі Microsoft Answers показують, що проблема стосується різних моделей принтерів HP, Canon, Panasonic, Brother та Ricoh.