Чому виробники смартфонів відмовляються від технології NFC?

Підтримка технології NFC, проведення безконтактних платежів, є одним з критеріїв при виборі нового смартфона для більшості споживачів. Але позиції про беззастережну користь NFC дотримуються далеко не всі виробники. Частина з них, навпаки, намагається якнайшвидше відмовитися від цього компонента, пише AndroIdinsider.

Аналітики ScientiaMobile з’ясували, що принаймні чотири популярних виробника смартфонів прагнуть відмовитися від апаратів з NFC: Xiaomi, LG, Alcatel і Oppo. Тільки за останні три роки вони скоротили частку смартфонів, які підтримують безконтактну оплату, від 3 до 25%.

blank

Чому вендори відмовляються від NFC?

Відповідь лежить на поверхні. Ці компанії зосереджені на просуванні в основному доступних смартфонів, а підтримка безконтактної оплати може значно збільшити їх ціну. Окрім того, що виробникові потрібно розщедритися на сам модуль, потрібно ще й провести необхідні роботи з оптимізації нової начинки, що також коштує грошей.

Також відверту нелюбов Oppo і Xiaomi до NFC можна пояснити орієнтацією на китайський ринок, де користувачі звикли до інших систем оплати. Через те, що в Піднебесній багато сервісів знаходяться під забороною, цей ринок з самого початку розвивався абсолютно не так, як ринки США, Європи та Океанії. Там сформувався абсолютно унікальний метод безконтактної оплати за допомогою месенджера WeChat і бота, що зчитує QR-коди.

До речі, Україна стала четвертою в світі за кількістю безконтактних платежів з використанням мобільних телефонів, браслетів, смарт-годинників тощо.