“Розумні” телевізори передають дані користувачів технологічним компаніям, в тому числі Netflix, Google і Facebook, Amazon і багатьом іншим.
До такого висновку прийшли фахівці з результатами двох масштабних досліджень.
Як з’ясували вчені Північно-Східного університету (США) і Імперського коледжу Лондона (Велика Британія), деякі моделі смарт-телевізорів: Samsung і LG, а також стримінгові пристрої Roku і Amazon FireTV відправляють дані про місцезнаходження і іншу інформацію компанії Netflix і стороннім рекламодавцям. Дані відправляються незалежно від того, підписаний користувач на Netflix чи ні.
Дослідники також виявили, що інші смарт-пристрої, в тому числі аудіоколонки і камери, відправляють дані користувачів десяткам компаній, зокрема Spotify і Microsoft.
Під час окремого дослідження, присвяченого смарт-телевізорам, вчені Прінстонського університету (США) виявили , що деякі підтримувані Roku і Amazon FireTV додатки відправляють дані, такі як спеціальні ідентифікатори користувачів, компанії Google та іншим.
Фахівці Північно-Східного університету вивчили 81 смарт-пристрій. За словами одного з авторів дослідження Девіда Чофнеса (David Choffnes), Amazon “контактує” з більшою частиною пристроїв.
“Це означає, що Amazon може отримати багато інформації про те, що Ви робите з пристроями у себе вдома, в тому числі з пристроями від інших виробників. У них також є повна картина того, що роблять їхні конкуренти”, – повідомив Чофнес.
Як показав аналіз мережевого трафіку, треті сторони отримують інформацію про те, якими пристроями користуються люди, де вони знаходяться і, можливо, коли використовують ці пристрої. Оскільки частина трафіку була зашифрована, дослідники не змогли визначити, які ще дані передають пристрої.
До речі, Google представила можливість автоматичного створення резервних копій на Android, якою зможуть скористатися передплатники хмарного сервісу Google One.
Нагадаємо, Apple часто називала свою мобільну операційну систему однією з найбільш захищених і безпечних, але хакерам вже вдалося знайти серйозну уразливість в одній з останніх бета-версій iOS 13.
Також багато людей вважають, ніби програмні продукти Apple безпечніші, ніж інші, однак, як показують дані телеметрії за перше півріччя 2019 року, “яблучна” екосистема все більше цікавить кіберзлочинців.
Стало відомо, що зловмисники можуть використовувати справжні файли Microsoft Teams для виконання шкідливого навантаження за допомогою підробленої папки встановлення.
У “пісочниць” від VMware, Comodo та Microsoft, схоже, з’явилася альтернатива від Sophos – Sandboxie. Тепер вона безкоштовна – виробник виклав код у загальний доступ.
Нещодавно дослідники з кібербезпеки виявили існування нової та раніше не виявленої критичної вразливості на SIM-картах, яка могла б давати можливість віддаленим зловмисникам компрометувати цільові мобільні телефони та шпигувати за жертвами, лише надсилаючи SMS.
Зверніть увагу, кількість шкідливих програм і виявлених вразливостей на платформі iOS значно зросла. Про це свідчать дані звіту компанії ESET щодо актуальні загрози для власників мобільних пристроїв Apple.
Функція в WhatsApp “Видалити для всіх” не видаляє мультимедійні файли, відправлені користувачам iPhone (з встановленими налаштуваннями за замовчуванням), залишаючи їх збереженими на iOS-пристрої одержувача, навіть якщо в месенджері відображається повідомлення “Це повідомлення було видалено”.
Стали відомі терміни виходу третьої версії навігації і особливості нового стандарту GPS, фішками якого стануть висока точність визначення координат і універсальна частота, доступна для смартфонів у різних регіонах планети.