Безперебійник для дому захистить комп’ютери, холодильники та іншу техніку від різких відключень, якщо зникне електрика. Більшість ДБЖ забезпечує захист від коливань напруги.
У статті розглядаються характеристики домашніх джерел безперебійного живлення, а також надаються рекомендації щодо їх вибору та встановлення.
Характеристики джерела безперебійного живлення для домашнього використання
Вибір джерела безперебійного живлення повинен здійснюватися за такими параметрами, як:
- Потужність.
- Надійність.
- Захист від навантаження.
- Висока швидкість перемикання.
- Низький рівень шуму.
- Автономна робота.
- Автоматичне відновлення.
- Здатність працювати з різними пристроями.
- Висока якість електричного струму.
Тепер слід розібрати ці параметри докладніше. Потужність повинна відповідати тому, що споживає кожен пристрій, підключений до безперебійника, плюс 20-30% запасу, щоб уникнути перевантажень. Наприклад, у вас комп’ютер із блоком живлення на 650 Вт. Якщо ви збираєтеся підключити до ДБЖ тільки його, тоді потрібний безперебійник хоча б на 800 Вт. Загалом просто сумуйте максимальну споживану потужність кожного обладнання і додавайте 30% про запас.
Перевірте, чи є джерело зручним для підключення всіх ваших пристроїв: чи є у нього відповідні розетки у потрібній кількості.
Вибирайте ДБЖ, батарей якого вистачить для того, щоб можна було вимкнути всі пристрої безпечним чином. Зверніть увагу: що швидше джерело безперебійного живлення перемикається в режим роботи на батареях, то краще.
Читайте також: Шість поганих звичок, які можуть “вбити” Ваш комп’ютер
Що стосується надійності безперебійника, тут все залежить від цілей споживача.
- Резервний ДБЖ підійде, якщо потрібен недорогий безперебійник, який надасть автономність. Така модель шумить найменше.
- Лінійно-інтерактивний пристрій потрібний для комп’ютерної техніки. Він здатний захистити від напруги. Цей варіант характеризується досить тихою роботою, що можна порівняти з рівнем шуму, який видає системний блок комп’ютера.
- З подвійним перетворенням — для опалювальної техніки, холодильників та іншого обладнання із пусковими двигунами. Такий ДБЖ дає найвищу якість струму, але коштує дорожче від усіх інших. До того ж ця модель шумить найсильніше.
Автоматичне відновлення та холодний старт — функції, які підвищують ціну безперебійника, зате забезпечують безпечніше та комфортніше використання.
4 рекомендації щодо встановлення джерела безперебійного живлення будинку:
- Встановіть ДБЖ на рівній поверхні в сухому, чистому місці, яке добре вентилюється.
- Поставте безперебійник так, щоб ви могли підключити всі пристрої, які збиралися.
- Якщо у вас шумний безперебійник, добре б встановити його у віддаленому від залу та спальні місці, щоб його робота не заважала.
- Якщо у Вас є ДБЖ з дисплеєм, поставте прилад так, щоб можна було бачити екранчик і відстежувати роботу мережі та самого ДБЖ.
Залежно від ваших потреб та цілей, ви можете придбати ДБЖ різних типів та моделей. Для домашнього використання рекомендується придбати ДБЖ з надійною та ефективною системою батарей, щоб забезпечити якісне та ефективне живлення. Також варто враховувати рівень шуму, який видає ДБЖ, щоб не заважати оточуючим.
Читайте також: Як збільшити термін служби батареї ноутбука Windows