Популярні поштові додатки для iOS і Android “обробляють” дані з поштових скриньок користувачів і потім продають створені на основі цієї інформації продукти клієнтам у сфері фінансів, туризму та електронної комерції, повідомило видання Motherboard.

Ресурс провів дослідження популярних програм Edison Mail, Foxintelligence Cleanfox і Rakuten Slice в спробі з’ясувати, які дані вони збирають.

На web-сайті поштового сервісу Edison Mail вказується, що програма “обробляє” електронні листи користувачів, проте компанія не згадує про отримання даних з поштових скриньок для подальшого продажу. За словами деяких користувачів, компанія могла б бути більш відкритою щодо того, як використовує отримані дані.

Edison є лише одним з постачальників безкоштовних поштових додатків, які потім продають анонімні поштові дані користувачів. Іншою такою компанією є розробник програми для очищення вхідних електронних листів Cleanfox Foxintelligence. Як повідомило видання, клієнтами Foxintelligence є компанія PayPal, консалтингові гіганти Bain&Company і McKinsey&Company тощо.

“У минулому ми користувалися послугами Foxintelligence для аналізу туризму у Франції. Ми не використали придбану інформацію для інших цілей і більше не є її клієнтами”, – повідомили представники європейського додатка Bolt, який також було зазначено в якості клієнта під колишньою назвою Txfy.

Додаток Slice від Rakuten дозволяє користувачам відстежувати покупки та отримувати сповіщення про змінення цін на електронну пошту. Як виявилося, програма витягує інформацію з поштових скриньок користувачів, в тому числі дані про придбані товари у певного бренду, а також унікальний ідентифікаційний код для кожного покупця. Як повідомило видання, ціна за доступ до інформації Rakuten в одній з категорій продуктів перевищує $ 100 тисяч.

Додатки iOS і Android "крадуть" дані з поштових скриньок користувачів

Зверніть увагу, з 1 лютого WhatsApp не буде працювати на мільйонах iPhone та Android-пристроях, які використовують застарілі версії операційних систем. Застарілими вважаються iOS 8 і Android 2.3.7 Gingerbread та всі, що були до них.

Також нову активність вже відомої групи кіберзлочинців Winnti зафіксували фахівці з кібербезпеки. Цього разу ціллю зловмисників стали університети Гонконгу. Можливою ціллю зловмисників було викрадення конфіденційних даних з пристроїв жертв.

Окрім цього, компанія Twitter розкрила подробиці про кібератаки, в ході яких сторонні особи використовували офіційний API компанії для зіставлення телефонних номерів з іменами користувачів соціальної мережі.

Нагадаємо, дослідники з університету Бен-Гуріон змогли обдурити популярні системи автопілотів, використовуючи сприйняття ними проектованих зображень як справжніх та змусили машини гальмувати або заїжджати на зустрічні смуги на автотрасі.

До речі, якщо Ви не користуєтесь необмеженим стільниковим або широкосмуговим зв’язком, використовуєте повільне з’єднання або просто хочете обмежити кількість даних, які споживає Ваш пристрій, у iOS є прихована функція, яка допоможе Вам зробити це.