Генеральні прокурори десяти американських штатів подали антимонопольний позов проти Google. Вони звинувачують компанію в змові з Facebook і порушення законодавства про рекламу в Інтернеті.

У позові зазначено, що завдяки Facebook в 2015 році у Google з’явився доступ до листування, голосових повідомлень, фотографій і відеозаписів користувачів WhatsApp, пише CNBC.

Facebook придбав цей месенджер у 2015 році за 19 мільярдів доларів, а засновники WhatsApp через кілька років зі скандалом звільнилися, звинувативши Facebook в навмисному ослабленні захисту листування заради отримання вигоди від показу таргетованної реклами.

Американські прокурори також вказують, що Google і Facebook домовилися уникати прямої конкуренції на ринку інтернет-реклами, тобто фактично поділили між собою рекламний ринок, щоб не знижувати ціну для рекламодавців.

Компанії координували свої дії на аукціонах, де розподілялися замовлення на рекламу. У США Google і Facebook контролюють близько 54% ​​реклами в Інтернеті. Частка Google – 31%, Facebook – 23%.

Представник Google у розмові з репортерами телеканалу CNBC відкинув звинувачення і заявив, що прокурори неправильно розуміють принципи роботи WhatsApp. У цьому месенджері передбачено резервне копіювання листування в хмару Google, але воно потрібне виключно для зручності відновлення чатів, а не для таргетування рекламних оголошень.

Раніше цього місяця Федеральна торгова комісія США і прокурори майже всіх американських штатів попросили суд змусити Facebook продати WhatsApp і Instagram, а також заборонити великим IT-корпораціям надалі проводити операції з поглинання конкуруючих сервісів.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Онлайн-шопінг перед святами: п’ять правил безпеки

Як переказати кошти за допомогою Google Pay? – ІНСТРУКЦІЯ

Як шукати відкриті вкладки у Google Chrome? – ІНСТРУКЦІЯ

Чим відеочат відрізняється від особистого спілкування?

Як захистити онлайн-платежі на Вашому смартфоні від зазіхань хакерів? ПОРАДИ

Як вимкнути надокучливий звук сповіщень у WhatsApp? – ІНСТРУКЦІЯ

Зверніть увагу, що у 2021 році продовжать удосконалюватися програми-вимагачі та складні загрози без використання файлів. Крім цього, у центрі уваги знову опиняться проблеми безпеки Інтернету речей, зокрема численні уразливості у “розумних” інтимних іграшках.

До речі, цифрові помічники – це чудові інструменти для отримання інформації, швидких розрахунків, придбання рецептів продуктів харчування, пошуку місць розташування, управління своїми розумними домашніми пристроями тощо. Однак з точки зору безпеки та конфіденційності Ви можете здивуватися, наскільки ці чудові служби знають багато про Вас інформації.

Також сьогодні практично у кожного в кишені лежить смартфон, тому є сенс використовувати його для безконтактної оплати речей. Ось тут з’являються мобільні платіжні платформи, такі як Google Pay. Однак за допомогою Google Pay можна робити набагато більше, ніж просто платежі. Нещодавно Google cуттєво оновила Google Pay – там з’явилася купа нових функцій.