Національний інститут стандартів і технологій США (The National Institute of Standards and Technology, NIST) представив проект нової ініціативи, метою якої є ініціювати дискусію про довіру людей до систем на базі штучного інтелекту (ШІ). Документ “Штучний інтелект і довіра користувачів” (NISTIR 8332) відкритий для громадського обговорення до 30 липня 2021 року.

Документ опублікований в рамках більш широкої ініціативи NIST із розвитку надійних систем ШІ. Його метою є зрозуміти, як люди довіряють ШІ, використовуючи його або перебуваючи під його впливом. Питання полягає в тому, чи можна точно і надійно виміряти рівень цієї довіри.

За словами авторів документа, психолога Брайана Стентона і комп’ютерного фахівця Теда Дженсена, їх дослідження базується на минулих дослідженнях у галузі довіри, починаючи з невід’ємною ролі довіри в історії людства і того, як воно вплинуло на пізнавальні процеси в психіці людини. Дослідники поступово звертаються до унікальних проблем довіри, пов’язаних із ШІ, який швидко бере на себе завдання, що виходять за рамки людських можливостей.

Публікація NIST пропонує список з дев’яти факторів, що впливають на потенційну довіру людини до ШІ. Ці фактори відрізняються від технічних вимог до надійного ШІ, встановлених NIST разом зі спільнотою розробників і практиків ШІ. У документі показано, як людина може по-різному зважувати описані фактори в залежності як від самого завдання, так і від ризику, пов’язаного з довірою до прийнятого ШІ рішення.

Одним з таких факторів є точність. Алгоритм вибору музики не обов’язково повинен бути надмірно точним, особливо якщо людині цікаво час від часу виходити за рамки своїх смаків, щоб спробувати щось новеньке. Крім того, пропустити запропоновану пісню і перейти до наступної дуже легко. Зовсім інша справа – довіряти ШІ під час діагностування таких серйозних захворювань, як рак.

“Ми пропонуємо модель довіри користувачів до ШІ. Вона базується на чужих дослідженнях і фундаментальних принципах пізнання. З цієї причини ми хотіли б отримати відгуки про роботу, яку може проводити наукове співтовариство для експериментального підтвердження цих ідей”, – повідомили автори дослідження.

Всі бажаючі можуть залишити свої відгуки про документ, заповнивши форму та надіслати її на адресу [email protected]

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.