Реєструючись в Інтернеті не під своїм справжнім ім’ям, дехто думає, що анонімність замінює інтелект, почуття гумору, вихованість. І отримує у відповідь те, на що особисто не очікував, хоча це було очевидно, – що з нього будуть сміятися, його фото з’являться на демотиваторах, йому будуть телефонувати з метою познущатися.

Отже, як можна убезпечити себе від нападок та зберегти час і нерви.

Є певні правила, які можна, в принципі, звести до однієї думки: «не хочеш бути посміховиськом – не підставляйся».

Запам’ятайте, що «в Інтернеті завжди хтось неправий». А декому просто нудно і він розважається, провокуючи людей на конфлікти. Це і є тролінг. Якщо Ви не можете спокійно реагувати на певні теми, Вас щось дратує — не заходьте туди, де можна втратити самоконтроль.

Перш за все, придивляйтеся до того, яка публіка сидить у темах та спільнотах. Наприклад, підлітки можуть бути дуже нетерпимими до тих, що мають свою власну думку – так само, як і в реальному житті у школах учні тероризують один одного.

В Інтернеті частіше, ніж у реальному житті, бувають різноманітні «розіграші», а чутки легше розповсюджуються. Просто пам’ятайте про це та «фільтруйте» інформацію.

Читайте правила форумів та спільнот, щоб не стати жертвою цькування та санкцій за їх систематичне порушення. До новачків та до «старожилів» у адміністрації можуть бути різні підходи щодо порушень — за флуд та оффтоп (розмови не по темі) новачків карають частіше. А тому — шукайте, шукайте і ще раз шукайте, перш ніж задавати питання людям та відстоювати свою точку зору. Один чи два рази некомпетентність можуть стерпіти. Але якщо Ви будете доводити, що Ви — геній, не тямлячи нічого в предметі обговорення, то результат не забариться.

Навіть, якщо у вас там «своя атмосфера» — думайте, як це буде виглядати «зі сторони». Людей може “бісити” манера молодих мам розповідати сюсюкаючим тоном, скільки разів їхні діти ходять на горщик. За це їх обзивають «овуляшками». Або світських людей смішить дискусія на православному форумі — скільки разів треба хреститися перед іконами (тим більше, що в Біблії про ікони і хресне знамення згадки немає, тому вони можуть назвати вас… ідолопоклонниками).

Тролі звичайно просто так до звичайного користувача не причепляться – зазвичай їхніми мішенями стають більш- менш відомі персонажі. Якщо цей користувач не буде демонструвати свою явну неадекватність — наприклад, підлітковий максималізм, неграмотність тощо. Тому не можна погрожувати нікому в Мережі особисто вбивством чи іншим актом насильства — у кращому випадку, Вас засміють. У гіршому – чекайте на повістки від слідчого, оскільки ці погрози можуть бути розціненими саме в рамках Кримінального кодексу.

Потрібно також мати певні естетичні стандарти, щоб до Вас не чіплялися тролі. От, наприклад, Вам здається, що Ви добре виглядаєте на фото? Навіть, якщо Ви жінка за 50, у вас надмірна вага, а Ви вдягли леопардове трико «в обтяжку»? Чи довго Ви будете «королевою стилю»? Якщо Ви все ж страждаєте від того, що Вам приділили недостатньо уваги – не поспішайте виставляти в Інтернеті фото на зразок «А вам слабо?». По перше, крім Вас, в Інтернеті і так багато фріків — і що, кожному писати в коментарях «Вау!», «Ого!», «Супер!»?. І по-друге, Вас запам’ятають саме як фріка, а не як нормальну людину. І будуть весь час нагадувати Вам про ці фото.

Так само – з приватністю. Ну про що думають люди, які викладають в Інтернет своє «домашнє відео» з позначкою «для друзів», а потім ображаються, що хтось з друзів це виклав у загальний доступ?

Після цього всього у Вас є два шляхи – або поводитися коректно, не провокуючи ненависті та глузування, або самому ставати тролем. Хоча це можна і сумістити – у «професійні якості» хорошого троля входять високий рівень інтелекту, почуття гумору та навички спілкування екстра-класу.

Автор: Максим Побокін