Фіктивна онлайн-біржа ошукувала громадян в Інтернеті

3 Переглядів 2 хв. читання

Діяльність фіктивної онлайн-біржі викрила Кіберполіція України. Свою діяльність шахраї “прикривали” офшорною компанією.

Для здійснення злочинної діяльності вони створили Інтернет-майданчик, де нібито відбувалися успішні торги валютними парами, повідомляє прес-служба Кіберполіції України.

Поліцейські встановили, що 44-річний іноземець організував злочинну схему заволодіння коштами громадян. Ця схема діяла під виглядом участі в онлайн торгах валютними парами (бінарні опціони), використовуючи спеціально створений для цього онлайн-ресурс.

Потенціальному клієнту пропонувалося прийняти участь в торгах шляхом відкриття спеціального демо-рахунку, де організаторами створювалася імітація успішних торгів.

Потім особу націлювали на відкриття реального рахунку. З клієнтами працювали оператори офісу, які переконували їх на внесення якомога більших внесків. Аргументували це більшою вірогідністю виграшу. Для досягнення цієї мети зловмисники використовували заздалегідь прописану схему психологічного впливу на жертву.

Вклавши гроші, потерпілі не мали можливості їх “зняти”. В даному випадку вони могли лише поповнювати рахунки. Система працювала таким чином, що всі торги призводили до повної втрати грошей користувачів.

На території Києва поліцейські викрили два офіса, які використовували зловмисники. Загалом у цих офісах працювало більше 30 осіб, як громадяни України, так і іноземці.

Вилучено комп’ютерну техніку, мережеве та серверне обладнання на якому безпосередньо розміщувалася фіктивна біржа, чорнові записи та гроші. Також, у одному із офісів виявлено документи офшорної компанії, під прикриттям якої діяли шахраї.

За даним фактом правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України.

Поділитися