Хакери украли понад п’ять мільйонів гривень з онлайн-рахунків українців

Чотирьох хакерів віком від 26 до 30 років викрила Кіберполіція України у створенні вірусів та використанні їх для незаконного збагачення. Завдяки бот-мережі та отриманні доступу інфікованих вірусами комп’ютерів зловмисники ошукали українців більше, ніж на п’ять мільйонів гривень.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Хакери використовували спеціальні технічні засоби для сканування комп’ютерів, під’єднаних до мережі Інтернет, та з’ясосвували, чи є можливість віддаленого доступу до них. Потім зловмисники використовували створені віруси для отримання повного контролю над ураженим комп’ютером.

Після цього підбирали паролі для доступу в систему. Користуючись комп’ютером на правах власника, хакери отримували доступ до програми онлайн-банкінгу, встановленої на комп’ютері, та перераховували кошти на підконтрольні рахунки або переводили у криптовалюту.

Зазвичай такі дії проводилися в нічний час. При цьому банк не реагував на ці операції, оскільки здійснювалися вони від довіреного користувача. Операція виглядала повністю легітимною.

blank

Крім того, зловмисники залишали бекдор на комп’ютері жертви для подальшого контролю та його використання для вчинення злочинних дій.

Також для отримання доступу над комп’ютерами, зловмисники використовували спам-розсилку інфікованих електронних листів. Зазвичай такі листи надходили на адреси представників юридичних осіб.

За місцем проживання учасників злочинної групи, із залученням спецпризначенців КОРД поліцейські провели санкціоновані обшуки. У ході проведених обшуків вилучено комп’ютерну техніку, додаткові носії інформації та чорнові записи. Вилучену техніку направлено на проведення необхідних експертиз.

Кримінальне провадження розпочато за декількома статтями кримінального кодексу України: ст.361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) та ст.185 (крадіжка) КК України.