Минулого місяця стало відомо про проблему з датчиком відбитків пальців на пристроях Samsung Galaxy S10, після чого виробнику довелося в терміновому порядку випускати виправлення і вибачатися перед своїми клієнтами. Тепер на проблему в роботі датчика відбитків пальців скаржаться власники пристроїв Galaxy A50.
Деякі користувачі зіткнулися з проблемами при реєстрації відбитків пальців після встановлення оновлення, яке має поліпшити роботу датчика. Згідно з журналом змін, заново зареєструвати відбитки після встановлення оновлення потрібно для поліпшення продуктивності датчика.
Проблема зачіпає пристрої, які отримали оновлення з версіями прошивки A505FNXXS3ASK9 і A505FDDS3ASK8. За словами власників пристроїв, процес реєстрації відбитків успішно проходить на 41%, але після цієї позначки істотно сповільнюється, і для успішного завершення процесу потрібно кілька спроб. У деяких випадках реєстрація переривається з повідомленням про помилку: “Переконайтеся, що датчик відбитків пальців чистий і сухий, а потім спробуйте знову”.
Користувачі, успішно зареєстрували свої відбитки пальців, зіткнулися з труднощами під час використання датчика – пристрій просто не розпізнавав зареєстрований відбиток.
Проблема пов’язана з програмним забезпеченням, оскільки пристрої Galaxy A50 без згаданих вище версій прошивки працюють як належить. В цей час рішення для неї не існує. Користувачам проблемних пристроїв рекомендується використовувати альтернативні методи розблокування пристрою, в тому числі PIN-код, графічний ключ, пароль тощо.
До речі, команда дослідників із безпеки виявила критичні уразливості в стандарті мобільного зв’язку п’ятого покоління (5G), експлуатація яких дозволила здійснити кілька атак, таких як відстеження розташування, передача помилкових аварійних оповіщень і повне відключення 5G-з’єднання телефону від мережі.
Зверніть увагу, що в Huawei вирішили прискорити темпи розробки HarmonyOS, версія для смартфонів офіційно запуститься протягом найближчих 6-9 місяців.
Також Міністерство оборони США звинуватило кіберзлочинців, які працюють на уряд Північної Кореї, в кібератаках на фінансовий сектор, в тому числі на мережу SWIFT, з метою збагачення.
Стало відомо, що дохід від кіберзлочинності оцінюється в $ 1,5 трлн, в той час як загальний обсяг ринку кібербезпеки в 2019 році склав $ 136 млрд.
Дослідники безпеки виявили уразливості в декількох популярних Android-телефонах. За словами експертів, проблема зачіпає як мінімум 10 популярних Android-пристроїв, в тому числі Google Pixel 2, Huawei Nexus 6P і Samsung Galaxy S8 Plus.