Google обмежив доступ додатків до Ваших SMS та дзвінків

Google посилив контроль за приватністю користувачів та відтепер змушує розробників додатків для Android пояснювати, навіщо їм доступ до Ваших SMS та журналу дзвінків, пише TechToday.

Свіжа редакція документа Google Play Developer Policy суттєво обмежує можливості додатків запитувати доступ до конфіденційних даних, таких як текстові повідомлення та журнал дзвінків.

Експерти прогнозують, що це зробить непрацездатними низку популярних програм, і вже є перші постраждалі, серед яких – EasyJoin та ACR Recorder. А таке популярне рішення з автоматизації, як Tasker, може втратити частину своєї функціональності.

За новими правилами, доступ до SMS та журналу дзвінків зможуть отримувати лише ті програми, які визначені як додатки за замовчуванням для відповідних дій.

Розробникам інших утиліт доведеться заповнювати форму Permissions Declaration Form та відправляти її до Google. У формі вони повинні пояснити, чому їхня розробка повинна отримати доступ до SMS та журналу дзвінків.

Це обов`язкова процедура для можливості публікації програми в магазині Google Play. Якщо працівникам Google не сподобаються наведені аргументи, вони заблокують цю форму та публікацію програми в магазині.