24-річного мешканця Донеччини викрили створенні шкідливого програмного забезпечення, яке розміщував на власних хакерських форумах для отримання інформації про користувачів інфікованих комп’ютерів. Крім цього, створив вірус для отримання авторизаційних даних від різних Інтернет-екаунтів користувачів заражених комп’ютерів. Розповсюджував його за допомогою месенджерів.

Про це йдеться у повідомленні Департаменту кіберроліції Національної поліції України.

Як повідомляють правоохоронці, зловмисник створив декілька тематичний хакерських форумів. Також самостійно розробив спеціальне шкідливе програмне забезпечення, яке надало доступ до інфікованих комп’ютерів користувачів, для отримання інформації про них.

На власних хакерських форумах чоловік неодноразово створював тематичні записи з посиланням на завантаження вірусу. Він був замаскований під файл для встановлення легальної програми.

Крім цього, кіберполіція встановила, що на початку року фігурант створив інше спеціальне шкідливе програмне забезпечення. Його “робота” полягала в отриманні авторизаційних даних користувачів заражених комп’ютерів. Розповсюдження цього вірусу здійснював за допомогою месенджеру при замовленні певних послуг або консультації. Таким чином фігурант викрадав логіни та паролі від електронних поштових скриньок та інших акаунтів.

Також фігурант здійснював надання послуг з криптування файлів, продажу баз даних, що містили логіни електронних поштових скриньок, які належать мешканцям США та паролів до них.

Правоохоронці провели обшук за місцем мешкання фігуранта. За результатами вилучено комп’ютерну техніку. Під час попереднього огляду в адміністративній панелі шкідливого програмного забезпечення виявлені заражені комп’ютери з різних країн.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо оголошення чоловіку підозри.

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Нагадаємо, використовуючи реквізити платіжних карток громадян інших держав, зловмисник купував товари в Інтернет-магазинах. Далі продавав їх у соціальних мережах українцям.

Окрім цього, прогалини в безпеці знайдені в продуктах Amazon, Apple, Google, Samsung, Raspberry, Xiaomi, а також точках доступу від Asus і Huawei.

До речі, рекламні агенції, що надавали послуги з розміщення реклами, в тому числі на сайтах онлайн-кінотеатрів, своєю діяльністю забезпечували функціонування ресурсів з піратським контентом.

Також довгий час більшість користувачів вважали, що загроз для Linux значно менше, ніж для Windows чи macOS. Однак останнім часом комп’ютерні системи та додатки на базі цієї операційної системи все частіше стають об’єктами атак кіберзлочинців.