Хакери атакували веб-сайт, який надає кошти для боротьби з COVID-19

3 хв. читання
user computer 3

Хакери атакували  італійський веб-сайт соціального захисту, що надає виплати для протистояння COVID-19. Як відомо, фахівці з кібербезпеки вже мали досвід боротьби з хакерами, які атакували ВООЗ. Метою зловмисників було за допомогою шкідливого програмного забезпечення отримати інформацію про коронавірус.

Про це повідомляє Forbes.

“Нам довелося призупинити роботу веб-сайту, оскільки атаки не зупинялись. Прийняти це рішення було вкрай важко, бо на сайт надходило близько 100 запитів щосекунди”, – повідоимв Генеральний директор італійського агентства соціальних послуг INPS Паскуале Тридіко.

Поліція Італії була проінформована щодо кібератак, також правляча Демократична партія запропонувала, щоб національні служби безпеки зайнялися цією справою і з’ясували, хто має нести відповідальність за злочин. Заступник лідера партії Андреа Орландо заявив, що цих злочинців потрібно негайно зупинити, але зробити це нелегко.

Як зазначив Ілія Колоченко, генеральний директор компанії з безпеки веб-сайтів ImmuniWeb, веб-сайт вже надзвичайно перевантажений користувачами, які відчайдушно шукають допомоги через катастрофічну ситуацію.

Фахівці  додають, що кіберзлочинці напевно використовують архітектурні недоліки веб-додатків, щоб збільшити масштаб DDoS і отримати викуп за припинення своєї діяльності. Ця ситуація ставить італійську владу перед важким вибором: заплатити викуп і таким чином зупинити напади, або зупинити програму допомоги і залишити людей без фінансової допомоги в складні часи.

“Я сподіваюся, що компанії з захисту від DDoS незабаром запропонують свою допомогу постраждалим, інакше ми станемо свідками того, як кіберзлочинці фактично забирають людські життя.” – підсумував Колоченко.

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Нагадаємо, Microsoft випустила позапланове оновлення для Windows 10 з метою виправити баг, що викликає проблеми з підключенням до інтернету через VPN. Однак, як виявилося, виправлення також викликає проблеми з підключенням до Інтернету, але тепер вже через Wi-Fi.

Також сьогодні більшість працівників компаній, учні, студенти та викладачі знаходяться на вимушеній самоізоляції через загрозу інфікування COVID-19. Саме тому популярними стали додатки, які дозволяють спілкуватися за допомогою відео в режимі реального часу.

Зверніть увагу, що під час пандемії коронавірусу кіберзлочинці активізували та оновили різноманітні схеми шахрайств. Найчастіше спекулюють на товарах індивідуального захисту, розповсюджують фейки, здійснють СМС-розсилку та телефонують, щоб виманити Ваші персональні дані та кошти.

Ймовірно, мало людей будуть заперечувати проти збору певних даних для відстеження інфікованих людей, якщо це допоможе зупинити поширення вірусу. Однак, крім очевидної користі від використання технологій, існують і ризики для цифрової конфіденційності громадян.

Усіх цікавить, чи можна опускати в воду смартфон без захисту від води. Насправді ж, навіть якщо телефон захищений від води, все одно не варто лізти з ним у воду.

Поділитися
Exit mobile version