Стартап Ілона Маска Neuralink розробив мікрочип та імплантував його в мозок свині. Сигнали із приладу подають на процесор. Мета розробки – створити бездротове з’єднання мозку з комп’ютером.

Свині на кличку Гертруда вживили в мозок чип розміром із невелику монету. Коли вона їла або нюхала землю і предмети, активність мозку відображалася на графіку, що відстежує нейронну активність.

Маск сказав, що оригінальний пристрій Neuralink, уперше представлений понад рік тому, було спрощено і зменшено. Зараз його можна вживити людині, і ніхто не здогадається про це, заявив винахідник.

Сигнали з нейронів подають на процесор; у такий спосіб створюють бездротове з’єднання мозку з комп’ютером. Мета унікального інтерфейсу – дозволити людям із неврологічними захворюваннями, наприклад паралічем, керувати комп’ютерами силою думки.

Також планують, що чипи зможуть використовувати для лікування деменції, хвороби Паркінсона, травм спинного мозку, додав Маск.

Захід транслювали на сторінці Neuralink у YouTube.

“Чип Neuralink також може поліпшити розуміння неврологічних захворювань шляхом зчитування мозкових хвиль”, – сказав один з вчених компанії під час презентації.

Діаметр чипа Neuralink становить 23 міліметри.

Поки що, на ранніх стадіях випробування медичного винаходу, його вживили в мозок трьох свиней. За тваринами із вживленими чипами спостерігали протягом двох місяців. За словами Маска, вони були “здоровими, щасливими і не відрізнялися від нормальної свині”. Винахід дозволяв прогнозувати рух свиней з “високою точністю”. Електроди передавали дані мозкових імпульсів на комп’ютер за допомогою бездротового зв’язку.

Також імплантація відразу двох чипів у в мозок свиней, підтвердила можливість паралельної роботи відразу декількох пристроїв.

Маск прогнозує, що ці нейрочипи в кінцевому підсумку, об’єднають людство зі штучним інтелектом.

Однак нейробіологи, не пов’язані з компанією, хоча і визнали успіх Neuralink у тестуванні даного винаходу, але попередили, що необхідні більш тривалі дослідження.

Невеликі пристрої, які за допомогою електроніки стимулюють нерви і ділянки мозку для лікування втрати слуху і хвороби Паркінсона, в США імплантувалися людям протягом десятиліть. Випробування імплантатів головного мозку також проводилися з невеликою кількістю людей, які втратили контроль над функціями тіла через травми спірального спинного мозку або неврологічні стани, таких як інсульти.

Такі стартапи, як Kernel, Paradromics і NeuroPace, також намагаються використовувати досягнення в галузі технологій матеріалів, бездротового зв’язку і передачі сигналів для створення пристроїв, подібних до Neuralink. Крім того, гігант медичного обладнання Medtronic PLC (MDT.N) виробляє імплантати мозку для лікування хвороби Паркінсона, есенціального тремору та епілепсії.

“За останній рік ми значно спростили наші системи: тепер вони вміщаються у чип, який займає менше місця, ніж монета, і його можна повністю приховати під час імплантації. Він повністю зіллється з кісткою черепа і буде невидимим ззовні, працюючи цілий день без підзарядки”, – сказав підприємець.

Маск сподівається, що зможе вперше підключити пристрій Neuralink до мозку людини упродовж наступного року.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як захиститися від незаконного криптомайнінгу?

Як швидко знайти системні налаштування у Windows 10? – ІНСТРУКЦІЯ

Як допомогти Gmail розпізнавати спам та заблокувати небажані листи?

10 кращих додатків для обміну повідомленнями на Android

Як поділитися своїм місцезнаходженням з друзями на iOS і Android? ІНСТРУКЦІЯ

Як відформатувати текст у Google Таблицях? ІНСТРУКЦІЯ

Фішингову кампанію з використанням бренду Netflix виявили фахівці з кібербезпеки. Зловмисники розсилають користувачам листи з повідомленням про заборгованість і вимогою змінити платіжні дані для продовження підписки.

Також сервіс “Карти” від Google зараз активно удосконалюють, щоб полегшити розрізнення природних особливостей навколишнього середовища – щоб люди могли побачити з великою точністю, де розташовані гірські крижані шапки, пустелі, пляжі чи густі ліси. За даними Google, нові “Карти” будуть доступні у 220 країнах та окремих територіях, які зараз підтримуються програмою – “від найбільших мегаполісів до малих селищ”.

Зверніть увагу, щойно відкритий дослідниками P2P-ботнет уразив щонайменше 500 урядових та корпоративних серверів SSH протягом 2020 року.  Фірма з кібербезпеки Guardicore опублікувала дослідження FritzFrog, однорангового (P2P) ботнету, який було виявлено за допомогою устаткування компанії з січня цього року.

До речі, Huawei підтвердила, що Android-пристрої її виробництва як і раніше будуть отримувати оновлення функціоналу та патчі безпекиЯк повідомили представники Huawei порталу Huawei Central, компанія продовжить оновлювати свої смартфони (в тому числі Honor) з передвстановленим магазином додатків Google Play і Huawei Mobile Services.

Microsoft випустила позапланове оновлення KB4578013, що виправляє дві уразливості підвищення привілеїв в сервісі віддаленого доступу (Windows Remote Access).