Компанія Mozilla видалила розширення Avast з офіційного магазину додатків для Firefox. Якщо Ви спробуєте виконати пошук за запитами “Avast” і “AVG”, то результатів не знайдете.
У пошуку і у списку доповнень не відображаються ні Avast Online Security, ні SafePrice, ні AVG Online Security. Фахівці припускають, що організація видалила ці розширення зі свого майданчика. Про це повідомляє COMSS.
Адже розширення не включені в чорний список Mozilla, який є загальнодоступним.Таким чином, розширення Avast і AVG були видалені з магазину, але не були заблоковані. Це означає, що встановлені раніше розширення продовжують працювати в браузерах Firefox.
2 грудня Mozilla додала в список блокування відразу кілька десятків розширень, які збирають дані користувача без дозволу і згоди, але розширення від Avast не входять до їх переліку.
Розробник AdBlock Plus Володимир Палант наприкінці жовтня 2019 опублікував аналіз розширень Avast на власному сайті. Він виявив, що розширення Avast передавало дані про браузерну активність користувача на сервера компанії. Палант порахував, що обсяг даних, який передається, був надлишковим для нормального функціонування розширення.
Зокрема, на сервера Avast передавалися повна адреса сторінки, заголовок, джерело переходу та інші дані. Дані відправлялися не тільки при відкритті сторінки, але і при перемиканні вкладок. На сторінках пошукових систем на сервер передавалася інформація про кожен клік.
Дані, які збирало розширення, виходять далеко за рамки простого розкриття відвідуваних сайтів і історії пошуку. Відстеження ідентифікаторів вікон і вкладок, а також Ваших дій в мережі дозволяють Avast відтворити точну реконструкцію Вашої поведінки в браузері: скільки вкладок у Вас відкрито, скільки часу Ви проводите за читанням і переглядом контенту, за якими посиланнях клікаєте і коли перемикаєтеся на іншу вкладку. Сукупність зібраних атрибутів дозволяє Avast надійно розпізнавати Вас і навіть встановити Ваш унікальний ідентифікатор користувача.
Палант дійшов висновку, що такий розширений збір даних здійснюється навмисно. У своїй політиці конфіденційності Avast заявляє, що використовує анонімні дані Clickstream для “адресного крос-маркетингу, розробки продуктів і аналізу сторонніх тенденцій”.
За словами Володимира Паланта, Mozilla на даний час веде переговори з Avast. Серед можливих сценаріїв: додавання розширень до списку блокування або запит Mozilla на зміну розширень перед їх повторною публікацією в магазині.
Наразі розширення від Avast все ще доступні в Інтернет-магазині Google Chrome.
До речі, у рамках своїх активних зусиль щодо захисту мільярдів користувачів Інтернету компанія Google виявила та попередила понад 12 тисяч своїх користувачів, які зазнали кібератак від “державних хакерів” у третьому кварталі цього року.
Якщо Вас турбує “одвічне” питання геймерів та ентузіастів: побудувати комп’ютер із власноруч вибраних комплектуючих або купити готовий укомплектований системний блок? CyberCalm розібрав це питання.
Стало відомо, що Фінляндія першою в Європі почала привласнювати так звані ярлики кібербезпеки мережевим “розумним” пристроям.
Також 14 січня 2020 року Microsoft завершить підтримку операційної системи Windows 7 і пакету офісних програм Office 2010. Тому якщо Windows 10 виявилася занадто важкою системою для Вашого комп’ютера, як варіант – можете перейти на ОС Linux. У чому її переваги, читайте у статті.
Зверніть увагу, в наступному році iPhone чекають ще більш значущі зміни, ніж ті, що відбувалися з ними раніше. Apple планує зменшити діагональ дисплея одного з iPhone 2020 модельного року.
Здається, вже всі знають, що таке QR-код, але мало хто знає, як він з’явився, де застосовується і які особливості має. Усі подробиці про QR-код читайте у статті.