Online-шахраї не сидять склавши руки і придумують нові способи обману користувачів Мережі. Злочинці видають себе за Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ) з метою викрасти криптовалютні пожертвування для боротьби з пандемією COVID-19.
Шахраї обманом намагаються викрасти кошти, призначені Фонду солідарності і реагування по боротьбі з COVID-19 (COVID-19 Solidarity Response Fund). ВООЗ створила цей фонд у співпраці з Фондом ООН після того, як 11 березня офіційно класифікували коронавірус як пандемію. Його головна мета – підготувати країни світу до боротьби з вірусом, а особливо ті держави, в яких слабко розвинена система охорони здоров’я.
The scammers impersonating the @WHO COVID-19 Solidarity Response Fund are evolving. First samples seen on 16 March and have put a bit more spit and polish on the 18 March run. Please donate to the real fund here: https://t.co/MfggnADyKF pic.twitter.com/FVwbbSmN4e
— Chester Wisniewski (@chetwisniewski) March 19, 2020
Злочинці просять користувачів зробити пожертвування, відправивши біткоїни безпосередньо на адресу, вказану в електронному листі. Наслідувачі також використовують підробну адресу donate@who [.] Int для більшої правдоподібності.
Незважаючи на те, що ВООЗ надає докладну інформацію про свій Фонді солідарності і реагування по боротьбі з COVID-19, залишається неясним, чи приймає він пожертвування у вигляді криптовалюти.
Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
-
ФІШИНГ ТА СПАМ: ЯК РОЗПІЗНАТИ ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЙСТВА, ПОВ’ЯЗАНІ З COVID-19?
-
АПГРЕЙД ВАШОГО КОМП’ЮТЕРА: 5 КОМПЛЕКТУЮЧИХ, ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИ В ПЕРШУ ЧЕРГУ
-
-
ЧИМ ЗАГРОЖУЄ ВАМ СОЦІАЛЬНА ІНЖЕНЕРІЯ ТА ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ “СОЦІАЛЬНОГО ХАКЕРА”?
-
Нагадаємо, використовуючи реквізити платіжних карток громадян інших держав, зловмисник купував товари в Інтернет-магазинах. Далі продавав їх у соціальних мережах українцям.
Окрім цього, прогалини в безпеці знайдені в продуктах Amazon, Apple, Google, Samsung, Raspberry, Xiaomi, а також точках доступу від Asus і Huawei.
До речі, рекламні агенції, що надавали послуги з розміщення реклами, в тому числі на сайтах онлайн-кінотеатрів, своєю діяльністю забезпечували функціонування ресурсів з піратським контентом.
Також довгий час більшість користувачів вважали, що загроз для Linux значно менше, ніж для Windows чи macOS. Однак останнім часом комп’ютерні системи та додатки на базі цієї операційної системи все частіше стають об’єктами атак кіберзлочинців.