Спецслужби Чехії викрили діяльність групи хакерів, яка була створена ФСБ і отримувала фінансування від російського посольства в Празі. Про це повідомив голова Служби безпеки та інформації Чехії (BIS) Міхал Коуделка, передає iDNES.
Таку заяву він зробив, виступаючи зі звітом перед Палатою представників. За словами Коуделкі, російські спецслужби створили шпигунську мережу в 2018 році, але її вдалося “повністю знищити”.
Голова BIS розповів, що російські хакери планували атакувати цілі в Чехії та інших європейських країнах. Передбачалося, що група буде працювати “під прикриттям двох приватних компаній в Празі”, використовуючи їх комп’ютерне обладнання та програмне забезпечення.
У грудні 2018 року контррозвідка Чехії звинуватила російське ФСБ і ГРУ в тому, що вони брали участь в кібератаках на МЗС країни. За даними BIS, за атаками стоїть хакерське угруповання APT28, пов’язане з російським урядом. В результаті хакери зламали більш ніж 150 поштових скриньок співробітників чеського МЗС.
Нагадаємо, ботнет 10-річної давнини Phorpiex знов активізувався. На цей раз ботнет, який в даний час контролює понад 450 000 комп’ютерів у всьому світі, нещодавно змінив тактику з зараження комп’ютерів програмами-вимагачами або майнерами криптовалют, на їх використання для розсилки електронних листів з вимогами шантажу мільйонам невинних людей.
Також кіберзлочинці, які займаються зламом корпоративних мереж, спочатку зламують мережі великих компаній, а потім здають в оренду або продають доступ до них іншим злочинним угрупуванням. Вони пропонують свої послуги у Даркнеті та через захищені месенджери, а згодом співпрацюють з операторами програм-шифрувальників.
Зверніть увагу, що фальшиву версію браузера Tor, який кіберзлочинці використовують для викрадення криптовалюти Bitcoin у покупців Даркнет-ринків та шпигування за користувачами, виявили фахівці з кібербезпеки компанії ESET. Загальна сума отриманих коштів на всі три гаманці становила 4.8 Bitcoin, що відповідає приблизно 40 тисячам доларам США.
Окрім цього, голосових помічників можуть використовувати зловмисники, щоб підслуховувати розмови або обманом дізнаватися у користувачів конфіденційну інформацію. Дослідники розповіли про ряд проблем в Alexa і Google Home, які розробники Google не можуть усунути вже кілька місяців. Загрозу становлять шкідливі програми, розроблені третіми особами.
Згідно похмурого, але не занадто надуманого сценарію, хакер може атакувати антену 5G, відправивши шкідливі сигнали мільйонам підключених до неї пристроїв. Це призведе до колапсу в роботі транспортної системи та енергосистеми і паралізує міста. Коли уряди все більшої кількості країн розмірковують про ризики роботи із закордонними постачальниками мереж 5G, всі погляди прикуті до Швейцарії, яка однією з перших прийняла на озброєння цю технологію.